ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Derslikli Özel Eğitim Okulunun Temel Atma Töreni Yapıldı

12 Derslikli Özel Eğitim Okulunun Temel Atma Töreni Yapıldı

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilçemizde yaptırılacak olan 12 derslikli Özel Eğitim Uygulama Okulunun temel atma töreni yapıldı.

Temel atma törenine Valimiz Sayın Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Birinci ve ikinci kademe özel eğitim uygulama okulunu bitiren özel eğitim öğrencilerinin üçüncü kademedeki eğitimlerini tamamlamaları için ilçemizde orta ve ağır düzeyde lise seviyesinde hizmet verecek olan, 12 derslikli Özel Eğitim Uygulama Okulunun temel atma töreninde bir konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, okulun yapımını üstlenen Fatsa Ticaret ve Sanayi odası Başkanlığına teşekkür ederek, yapılacak olan okulun hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu da bir konuşma yaparak, "Fatsa ilçemizde bugün çok güzel bir hizmetin başlangıcını yapıyoruz. Fatsa Ticaret ve Sanayi odası üyelerini ve katkı sunanların hepsini tebrik ediyorum" şeklinde konuştu. AK Parti Milletvekili Şenel Yediyıldız ise, özel çocukların topluma kazandırılmasının önemine değinerek, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Temel atma töreninde konuşan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da , Valimiz Sayın Tuncay Sonel öncülüğünde yürütülen çalışmalar sayesinde, Fatsa ilçesinin okullarda yaşanan fiziki sorunların son bulma noktasına geldiğini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu yaptığı konuşmada "Müdürlük olarak özel eğitime ihtiyacı olan bireylere sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılarak, eğitimde fırsat eşitliği ilkesini hayata geçiriyoruz. Engelli bireylerimizin hayata katılabilmeleri için ihtiyacımız olan şey, ince işçilik, ama daha önemlisi ince fikirliliktir. İnanıyorum ki bu okulda, nice evladımızın ve ailesinin hayat yüklerini hafifleteceğiz" dedi.

Törende Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş da söz alarak 12 derslikli Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun yapımı aşamasında kendilerine destek veren Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e teşekkür etti.

Fatsa Sami Yücel Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından temel atma törenine geçildi.

12 derslikli Özel Eğitim Uygulama Okulunun betonarme, inşaat, çatı, pencere, dış cephe mantolama, ve dış cephe, boyama gibi yapım işinin % 55'lik kısmı Fatsa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı tarafından karşılanırken, %45'lik kısmı ise Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tamamlanacaktır.

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu ve İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya temel atma töreninin ardından Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve yapımı devam eden Hacı Zekiye Karamolla Anaokulunu ziyaret ederek okul müdürü ve firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. 

29-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-202229-06-2022

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.