ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Fatsa´da çeşitli etkinliklerle kutlandı. 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Fatsa´da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sami Yücel Özel Eğitim İş Uygulama (Okulu) Merkezi tarafından hazırlanan kutlama programı, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı´nda yapıldı.

Buradaki kutlama programına Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet Yapıcı,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, bu günler vesilesiyle engellilerin hayatını kolaylaştırmak, kendilerinin ve ailelerinin önlerindeki engellerini kaldırmak ve yaşama daha mutlu bakabilmelerini sağlamak adına yapmamız gereken çalışmaları bir kez daha hatırladığımızı ifade etti.

Engelli haklarını, hukukuyla, eğitimiyle ve istihdamıyla bir bütün olarak ele almak gerekir diyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, "Engelli vatandaşlarımıza tanınan haklar bir bağış, bir iyilik değil, onların insan olmalarından kaynaklanan doğal haklarıdır. Onları insanca yaşatacak ortamları hazırlamak, üretici olarak topluma kazandırmak, toplumların en önemli sorumluluklarındandır. Yaşama sevinçlerinin arttırılması umuduyla tüm engellilerin Dünya Engelliler Gününü kutlar, mutlu ve sağlıklı günler dilerim. Ayrıca programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

Fatsa Sami Yücel Özel Eğitim İş Uygulama (Okulu) Merkezi Müdürü Veysel ÇENGİZ ise "Ülke nüfusumuzun yaklaşık yüzde 12´si engelli olduğu düşünülürse toplumsal bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak adına bu konuya ne kadar önem vermemiz gerektiği oldukça açıktır. Bu tür etkinliklerle toplumsal farkındalık düzeyimizi sürekli artırmamız gerekmektedir. Çünkü biliyoruz ki toplumsal bilinçlenmemiz artıkça engelli sorunları da aynı ölçüde azalacaktır. Sami Yücel Özel Eğitim Okulu olarak 75 öğrencimiz okulda 8 öğrencimiz evde eğitim almak üzere toplam 83 öğrencimiz okulumuzda eğitim öğretimlerine devam etmektedir. Geçen yıldan bugüne yüzme ve futbol projelerimiz geziler, faaliyet ve etkinliklerimizle topluma bizde varız diyoruz. Velilerimizin de bu süreçteki ilgi ve fedakârlıkları yaptığımız çalışmalarda bizlere güç katıyor" öğrencilerimiz gönüllerince doyasıya eğlenerek güzel bir gün geçirdiler. Program  Halk oyunları. Türküler, çeşitli gösterilerle sona erdi. Bu güzel gösteriden dolayı okulumuza teşekkür ederiz             

 

                                                                                                                                                                              06-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.