ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” Açıldı.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırladıkları projelerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” Açıldı.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve  öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırladıkları projelerin yer aldığı serginin açılışı törenle yapıldı. 

Bilim Fuarının Açılış Törenine;, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek, Gençlik Merkezi Müdürü Berat Şahin,  daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Açılış töreninde konuşan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü   Ömer YAKŞİ sözlerine, orta öğretim ve lise sınıflar arasında okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, sonuçlarını sergiledikleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızın açılış törenine iştirak ederek bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum diyerek başladı. 

“TÜBİTAK’ın desteğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz fuarın açılışını gerçekleştirmekten son derece mutluyuz” diyen Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer YAKŞİ, “Bilim fuarları öğrenmeye istekli merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bu amaç doğrultusunda fuarımızda fizik alanında 32proje, kimya alanında 8 proje, tarih alanında 5 proje, bilişim alanında 3 proje, biyoloji alanında 2 proje, değerler eğitiminden 2 proje olmak üzere toplam 52 projeyi 60 öğrencimiz 6 danışman öğretmen nezaretinde özverili çalışmaları ile ortaya koydular” dedi.  

Açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin projelerinin yer aldığı bilim fuarındaki proje stantlarını gezerek projeleri incelediler ve projelerin sahibi öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldılar.

 

03-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-2018

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.