ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımız YEĞİTEK Genel Müdürlüğünün Yürüttüğü Future Clasroom (Geleceğin Sınıfı) Faaliyetleri Kapsamında YEĞİTEK Projeler Birimi Sorumlusu Ayşenur KILIÇ, Büyükata Ortaokulunu ziyaret etti.

Bakanlığımız YEĞİTEK Genel Müdürlüğünün Yürüttüğü Future Clasroom (Geleceğin Sınıfı) Faaliyetleri Kapsamında YEĞİTEK Projeler Birimi Sorumlusu Ayşenur KILIÇ,    Büyükata Ortaokulunu ziyaret etti.

Bakanlığımız YEĞİTEK Genel Müdürlüğün yürüttüğü,  Future Clasroom ( geleceğin sınıfı) faaliyetleri kapsamında, Büyükata Ortaokulunda oluşturulan ve faaliyetlerine devam eden “Geleceğin Sınıfı” YEĞİTEK projeler birimi sorumlusu Ayşenur KILIÇ,  yedi ayrı branştaki farklı öğrenme alanlarını gözlemledi.

Bir gün boyunca aynı sınıfta derslere girerek, Esnek öğrenme alanlarının ülkemizde uygulanabilirliğinin gözlemlendiği sınıfta, yedi farklı branşta farklı etkinliklerle derslerin sunumunu yapıldı.  Amacı bu sınıflar ile normal sınıflarda işlenen derslerin karşılaştırılması ve Future Clasroom ( geleceğin sınıfı)   sınıflarının uygulanabilirliğini yerinde tespit etmek olan çalışmada öğrencileri gözlemleyen bakanlık personelleri proje sınıfı olmayan başka bir sınıfla karşılaştırma yaparak aradaki farkı rapor haline getirip bakanlığa sunmak üzere çalışmalar yaptılar. Çıkan sonucun olumlu olması durumunda proje haline getirilecek olan çalışmanın Türkiye geneline yayılması planlanmaktadır.

Halen Türkiye ‘de Geleceğin Sınıfı olarak Avrupa okul ağına kayıtlı tek okul olan Büyükata Ortaokulu olarak Future Clastroom (geleceğin sınıfı) sınıfının geliştirilmesi ve etkin kullanımı için çalışmalar yoğunlaştırılacaktır.

   07-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-2019

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.