ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ERASMUS+ KA229 Projesi

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Müdürlüğünün 2018 yılında başvurmuşunu gerçekleştirdiği RAISING RESPONSIBLE CITIZEN  (Sorumluluk Sahibi Vatandaşlar Yetiştirme) ERASMUS+ KA229 Projesi kabul edilmiştir. Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Aysel TEKE ve okul idaremizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ERASMUS+ KA229 Projesi

İlçemiz Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Müdürlüğünün 2018 yılında başvurmuşunu gerçekleştirdiği ERASMUS+ KA229 Projesi kabul edilmiş olup; Proje bilgileri aşağıda sunulmuştur.
            ERASMUS+ KA229 STRATEGIC PARTNERSHIP (okul ortaklığı projesi)

Hırvatistan, Polonya, Yunanistan, Portekiz ve Türkiye ortaklığı ile Eylül 2018’de başlayıp, Eylül 2020’de sona erecektir. Projemiz 2 yıl devam edecek olup, projemizin adı RAISING RESPONSIBLE CITIZEN  (Sorumluluk Sahibi Vatandaşlar Yetiştirme) dir. Proje hareketliliklerine okulumuzdan 12 öğrenci ve 16 öğretmen katılacaktır. Ayrıca proje faaliyetlerini sürdürmek için 50 gönüllü öğrenci seçilecektir. Projenin toplam bütçesi 164.000 Euro’dur. Okulumuz, bu bütçeden 32.229 Euro hibe alacaktır.

            Projenin amacı, çevresine ve çevresinde gelişen olaylara daha duyarlı bireyler yetiştirmek ve gençlerde bilinçli vatandaş olma duygusunu geliştirmektir. Bunu sağlamak için Hırvatistan hareketliliği sırasında gençlerde ekoloji bilgisini geliştirmek, ekolojik dengenin korunması için yapılması gerekenlerle ilgili faaliyetler yapılacaktır.

            Polonya hareketliliği sırasında ilk yardımın önemi, hayat kurtarmanın yolları ve ilk yardım kuruluşları ile irtibatlarda dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda faaliyetler yapılacaktır.

           Türkiye hareketliliği sırasında gençlere ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin önemini gösteren yardım faaliyetleri düzenlenecek, çocuk esirgeme ve huzur evi gibi kurum ziyaretlerini içeren aktiviteler gerçekleştirilecektir.

           Yunanistan ve Portekiz hareketlilikleri sırasında gençlerde demokrasi ve insan hakları bilincini geliştiren faaliyetler düzenlenecektir.

           Ayrıca tüm hareketlilikler esnasında öğrenciler için Web.2 araçlarının kullanıldığı teknolojiye dayalı ders anlatma teknikleri ile misafir öğretmenler tarafından hazırlanan ders sunumları yapılacak, öğrenciler proje süresince teknolojik anlamda proje çıktılarının hazırlanması, sunulması ve yaygınlaştırılmasında her zaman aktif rol alacaklardır.

           Proje hareketlilikleri sırasıyla şöyledir (Küçük değişiklikler yapılabilir);

 

Kasım 2018    Hırvatistan   (coordinator)

Mart    2019    Turkiye        (ortak)

Nisan  2019     Yunanistan (ortak)

Eylül    2019    Portekiz      (ortak)

Mayıs  2020    Polonya      (ortak)

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.