ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 103. Yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Gerek şanlı tarihimizde gerekse dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü Fatsa ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.   
Çanakkale Zaferinin 103. Yıl dönümü törenlerle kutlandı.

İlk tören 15 Temmuz Özgürlük Meydanında Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Şehit Dul ve Yetimleri yakınları tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Program daha sonra İlçe Müftülük Konferans salonunda Mesleki Teknik Anadolu organizasyonunda gerçekleşen etkinlik ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Selami Sağlambilen yaptı. Daha sonra Şehit Sercan Öklük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Tahsin Bahar Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiiri okudu. Ardından Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Volkan Çiçekli ve Bilişim Alanı öğretmeni Ali Diker’in hazırladığı “Geçmişten Bugüne Türk Savaşçıları” adlı sunum ve Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin seslendirdiği “Çanakkale Türküsü”  adlı klip izletildi. Öğrenciler tarafından Çanakkale’den gelen vatan toprağını Kaymakam Mehmet YAPICI’ya taktim ettiler.  Programda söz ve bestesi müzik öğretmeni Ayşegül Çiçekli’ye ait olan “Vatan Gündüzler Görsün”  ve “Çanakkale “ adlı eserleri Ayşegül Çiçekli ve Volkan Çiçekli müzik öğretmeni Kadir Özyılmaz eşliğinde seslendirdiler. Yine Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Volkan Çiçekli, Gökten Yıldız, Fatih Akyol ve Gamze Karpat yönetiminde hazırlanan  “Bir Anka Kuşu: Çanakkale” adlı tiyatro öğrenciler tarafından sahnelendi. Programın son bölümünde 18 Mart Şehitleri Anma günü etkinlikleri kapsamında ilçemiz genelinde kompozisyon, şiir ve resim yarışması kategorilerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

 

ŞEHİTLİKTE ANMA

  Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü etkinlikleri İlçe Müftülük Konferans salonundaki programın ardından Garnizon Şehitliğinde de devam etti. Garnizon Şehitliğinde program şehitlik anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra Şehit Piyade Komando Onbaşı Osman Korkmaz ve Şehit Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa’nın kabirleri başında kuranı kerim okundu ve İlçe Müftüsü Hüseyin Can tarafından dua yapıldı. Program Çanakkale’den gelen toprağın şehit mezarlarına konulması ile sona erdi.  

Gerek şanlı tarihimizde gerekse dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü Fatsa ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

  19-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-2018

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.