ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CovidEx Adlı Oyunun Tanıtımı Yapıldı.

Covid 19 Pandemi sürecini öğrencilere daha iyi anlatmak amacıyla, Müdürlüğümüz Özel Büronun koordinesinde ilçemizde görev yapan öğretmenlerden oluşan bir ekip tarafından hazırlanan , CovidEx adlı  oyunun  sunumu basın mensuplarına  yapıldı. Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, Şube Müdürlerimiz Muhammet ANCAZA, Ahmet KABACI, Okul Müdürleri ve basın mensupları katıldı.             
CovidEx Adlı Oyunun Tanıtımı Yapıldı.

Covid 19 Pandemi sürecini öğrencilere daha iyi anlatmak amacıyla, Müdürlüğümüz Özel Büronun koordinesinde ilçemizde görev yapan öğretmenlerden oluşan bir ekip tarafından hazırlanan , CovidEx adlı  oyunun  sunumu yapıldı.

 

Görev Alan Öğretmenler:

Dilek ERGÜL                      Bilişim Teknolojileri Öğretmeni                Fatsa İlçe Milli Eğitim Özel Büro Proje Koordinatörü

Atılım ÇİFTÇİ                      Bilişim Teknolojileri Öğretmeni               Gazi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi

Doğan KARTAL                 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni                  Meşebükü Ortaokulu

Duygu ALTAY                    Bilişim Teknolojileri Öğretmeni                 Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu

M.Serhat KOÇHİSARLI        Bilişim Teknolojileri Öğretmeni                     Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi

Oğuzhan SAYRAÇ            Bilişim Teknolojileri Öğretmeni                    Sakarya Ortaokulu

İrem ÇELENK                     Bilişim Teknolojileri Öğretmeni                 Bolaman Ortaokulu

Oya ŞEN                              Grafik ve Fotoğraf                                Fatsa Halk Eğitim Merkezi         

 

Bu ekibin kurulma amacı Covid-19 salgını ile hızlanan eğitimde dijital dönüşüme ayak uydurmak ve eğitimde artan dijitalleşme ihtiyaçlarını karşılamak, içeriklerin geliştirilmesine katkıda bulunmak. Bununla beraber Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerinin sürekliliğini sağlamak. Aynı amaçlar doğrultusunda "Dijital Eğitime Hazırlık için Ortaklıklar" konulu Ersamus + projesine Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak "Dijital Öğretmenle Hibrit Eğitim (Hybrid Education with a Digital Teacher)" başvurusu yapıldı.

Eğitimde salgın dönemi ile artan ihtiyaçların en önemlisi öğrencilerin her yerde bu içeriklere ulaşmasını sağlamak. Mobil uygulamalar bunun günümüzde en kolay yollarından birisi konumunda . Mobil uygulamalarla eğitim içeriklerinin oyunlaştırması ile öğrencinin her koşulda öğrenmesinin sağlanması hedeflenmektedir.

Hazırlanan bu uygulama ile maske, mesafe, hijyen ve beslenmenin önemini eğlenceli bir oyun ile öğretilmesini hedeflemektedir. Android Mobil Uygulama programı ile 2000 satırdan fazla kod yazılarak CovidEx oyunu hazırlandı. Oyunumuz tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.

 

Not: Oyun 10 gün sonra gösterime girecektir. PLAY STORE 'dan Android yüklü tüm cihazlarınıza indirebilirsiniz.

12-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-2021

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.