ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATSA BELEDİYE BAŞKANI SAYIN İBRAHİM ETEM KİBAR'A MÜSLÜMAN BİLİM ADAMLARI ATLASI HEDİYE EDİLDİ.

FATSA BELEDİYE BAŞKANI SAYIN İBRAHİM ETEM KİBAR'A MÜSLÜMAN BİLİM ADAMLARI ATLASI HEDİYE EDİLDİ.

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı münasebetiyle, Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Bilim ve Medeniyet Tasavvurumuz Projesini kapsamında, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü proje ekibince "Müslüman Bilim Adamları Atlası" hazırlandı.

 15 kişilik bir ekip tarafından, yaklaşık dokuz aylık bir çalışmanın sonucunda, özel olarak hazırlanan ve sınırlı sayıda kişiye özel olarak basılan "Müslüman Bilim Adamları Atlası" projeye dahil olan ve Atlas hazırlama komisyonunda görev alan öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından, Fatsa Belediye Başkanı Sayın İbrahim Etem Kibar'a takdim edildi.

 

 Medeniyetimizin Tasavvurunda, Geçmişin İzleri Geleceği İnşaa Ediyor projesi kapsamında, lise düzeyindeki okullarımızda okuyan yaklaşık 250 öğrencimiz,  Prof. Dr. Fuat Sezgin'in İslam Bilim Tarihi Sohbetleri kitabını okumuşlar, tetkik etmişler, araştırmışlar ve ilçe programında münazara etmişlerdir. Bu öğrencilerimiz içinden 82 öğrencimiz, İstanbul'da Gülhane Parkı Eski Ahırlar binasında Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Prof. Dr. Fuat Sezgin tarafından kurulan İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesine gitmişleridir. En son olarak ta projenin kapanış faaliyeti olarak "Müslüman Bilim Adamları Atlası" hazırlanmış ve Fatsa Belediye Başkanı Sayın İbrahim Etem Kibar'a takdim edilmiştir.

31-12-201931-12-201931-12-201931-12-201931-12-2019

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.