ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Halk Eğitimi Merkezinin Yıl Sonu Sergisinin Açılışı Yapıldı

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı.
Fatsa Halk Eğitimi Merkezinin Yıl  Sonu Sergisinin Açılışı Yapıldı

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Fatsa Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin hazırlamış oldukları el emeği göz nuru çalışmalarının yer aldığı yılsonu sergisinin açılışı yapıldı.

Sergi Açılışına;, Valimiz Seddar YAVUZ’un eşi Selda YAVUZ, Fatsa Kaymakamımız Mehmet  YAPICI´nın eşi Türkan YAPICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA okul müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. 

 

Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen sergi açılış programında bir konuşma yapan Selda Yavuz, Halk Eğitim Merkezlerinin birçok insana öğrenme ve meslek sahibi olma imkânı sağladığını belirterek, “Fatsa Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan değişik el sanatları kurslarına katılan bayanlarımız çok güzel eserler ortaya çıkarmışlar. Kurslara katılarak başarı gösteren bayanlarımız, artık meslek sahibi oldular. Çünkü burada öğrendikleri el sanatlarını daha da geliştirerek, aile bütçelerine katkı sunacaklardır” dedi.

 

Sergide, el emeği göz nuru ürünlerin güzel sunumlarıyla da dikkat çektiğini söyleyen Selda Yavuz, “Kursiyerlerimize  başarılar diliyor, emekleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Halk Eğitim Merkez Müdürlüğünün yılsonu sergisinin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, yıl boyunca hazırlanmış olan ürünlerin sergilendiği stantları tek tek gezen, hem  kursiyerlerle hem de usta öğreticilerle sohbet eden Selda Yavuz, el emeği göz nuru ile yapılmış olan ürünleri yakından  inceledi.

 

Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Barış Semih Yazıcı, usta öğreticiler ve kursiyerler ise, Selda Yavuz’a kendilerine her zaman destek olduğu ve yalnız bırakmadığı için teşekkür etti.

 Yılsonu sergisinde, dikiş-nakış, takı, el sanatları, resim gibi birçok alanda eğitim gören kursiyerlerin, bir yıl boyunca emek vererek yaptıkları ürünler sergilendi.

Açılışta bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA "Binleri aşan kurs ve kursiyerlerle çok önemli bir eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Bu kurslar neticesinde ortaya çıkan el emeği ürünleri hep birlikte göreceğiz. Halk eğitim kurumumuz belirli kategoride olan insanlarımıza bilgi ve becerileri doğrultusunda kurslar açan, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çeşitli faaliyetlerde bulunan önemli kurumlardan birisidir. Fatsa Halk Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 çalışma dönemi içerisinde önemli faaliyetler yürüttü. Birçok konuda önemli kurslar açıldı. Merkezimizde toplamda 705 kurs açılıp 15 bin 955 kursiyerimiz bu kurslara katılmıştır.

Bu kurslarda 5837 erkek 10118 bayan eğtim almıştır. Son yıllarda kadınlara yönelik kurslara ağırlık verilmiştir. Güzel bir yılı daha tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz" diye konuştu. 

Daha sonra ise serginin açılışı gerçekleştirildi ve el nakışları, kırkyama, elde Türk işlemeleri, kadın dış giysileri, ebruli, iğne oyası, ipek kozası el ürünleri, kadın üstgiysileri, elde kurdele gibi ürünler protokol mensupları ve açılışa katılan vatandaşların beğenisine sunuldu.   

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen “Yıl Sonu Sergisi” etkinliği misafirlere sunulan ikram ile son buldu.

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı.   

                                                                                                                                                                       04-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-2018

  

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.