ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Etwinning Projelerini Tanıtım, Sunumunu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA'ya Yaptılar

Fatsa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Etwinning Projelerini Tanıtım, Sunumunu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA'ya Yaptılar

Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Feray EREN, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatih AKYOL yapmış olduğu eTwinning Projelerini tanıtım, değerlendirme ve yaygınlaştırma için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA'yı ziyaret ettiler. 

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün makamında öğretmenimiz Fatih AKYOL kurucusu olduğu "Okuma Günlükleri" ve ortağı olduğu "Şehrimi Tanıtıyorum Kardeş Şehrimi Buluyorum" adlı projeleri hakkında bilgilendirme yaptı. Okuma Günlükleri adlı projede:

Projemiz kapsamında her ay farklı bir türde kitap öğrencilerle birlikte kararlaştırılarak okundu. Öğrencilere okuma günlükleri hazırlatılarak kitabın içeriği ve yapısal özellikleri hakkında yorumlama ve yazma becerilerine yönelik etkinlikler düzenlendi. Kitap seslendirme etkinlikleri düzenleyerek öğrencilerin telaffuz, vurgu ve tonlama becerilerini geliştirildi. Sonuç olarak öğrencileri eleştirel ve etkili okuma süreçleri içerisine dâhil ederek okuma ve yazma becerileri en üst seviyeye çıkarmayı amaçlandı ve buna yönelik etkinlikler gerçekleştirildi.Şehrimi Tanıtıyorum Kardeş Şehrimi Buluyorum adlı projede: 

Projemizde toplum içinde görülmeyen özel çocukları görünür kılmak, şehirlerini, kültürlerini, yemeklerini, halk oyunlarını, yöresel türkülerini/şarkılarını, resmi bayramlarını ve milli duygularını tanıtarak kendi şehirleri hakkında bilgi vermelerini ve farklı şehirler hakkında bilgi sahibi olmalarını hedefledik. Bu amaçla aynı düşünceleri paylaşan Türkiye'nin 7 bölgesinde bulunan 7 Özel Eğitim,1 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,1 Türk Dili ve Edebiyatı,1 Matematik öğretmeni ile toplam 10 meslektaşımızla bir araya geldikleri bilgisini verdi 

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatih AKYOL kitap hediye etti.

09-06-202109-06-202109-06-202109-06-2021

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.