ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Öğrenci Meclis Başkanlığına Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Emirhan SARI Seçildi.

Fatsa Öğrenci Meclis Başkanlığına Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Emirhan SARI Seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı´nın (MEB) "Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi" uygulaması gereğince 2017-2018 eğitim öğretim yılı Fatsa Öğrenci Meclisi Seçimi, Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 

Meclis Başkanlığı seçimine, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİİNKAYA, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Barış Semih YAZICI,  öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Öğrencilerimizde  demokrasi kültürünün oluşturulması, millet olarak en büyük özelliğimiz olan hoşgörü bilincinin geliştirilmesi,  kültürünü özümsemiş, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla her yıl önce okullarımızda temsilciler, sonra da ilçe öğrenci temsilcisi seçimleri yapılmaktadır. 

Fatsa Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilen seçime katılan ilçemizdeki 49 okulun öğrenci temsilcisi, başkan adaylarının konuşmalarının ardından oylarını kullanarak 5 başkan adayı arasından Fatsa İlçe Öğrenci Meclis Başkanını belirlediler. 

Kullanılan oy pusularının sayımı sonunda en fazla oyu alan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan SARI, Fatsa ilçe Öğrenci Meclis Başkanlığına seçildi. Ordu’da yapılacak İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçiminde İlçemizi temsil edecektir.  

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA “Seçim sonucunda Fatsa İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan Sarı’yı tebrik ediyor Ordu’da gerçekleştirilecek olan İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçiminde kendisine başarılar diliyorum” dedi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                              02-11-201702-11-2017

 

02-11-201702-11-201702-11-201702-11-2017

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.