ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Yalıköy Ortaokulu, Sakarya Ortaokulu Ve Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu Öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüze Projelerini Anlattılar.

Fatsa Yalıköy Ortaokulu, Sakarya Ortaokulu Ve Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu Öğrencileri  İlçe Milli Eğitim Müdürümüze Projelerini Anlattılar.

Fatsa Yalıköy Ortaokulu Müdürü Uğur YILDIRIM, Fen Bilgisi Öğretmeni Funda TAŞLI, Sakarya Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Elife Esra Yazıcı ve Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Esra Serdar ve HI-NATURE eTwinning Projesinde görev alan 3 öğrenci ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA'yı ziyaret ettiler. 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün makamında ziyaret eden öğrenciler; 3 yabancı ve 10 Türk ortaklı HI-NATURE (Gizli İlham - Doğa) projesinde doğadaki canlıların yaşam stratejilerinden ilham alarak yapılan icatları konu alan Biyomimikri yaklaşımı aracılığı ile doğanın problem çözme süreçlerini tanıyarak farkındalık kazandıklarını belirttiler. 

Projede yer alan öğrenciler, Hava, Kara ve Su temalarıyla takımlar içerisinde iş birlikçi olarak birer mucit edasıyla çalışmış, etkinliklerde sanat, dil, matematik, bilim ve teknoloji alanlarında poster tasarımları, deneyler, 3 boyutlu tasarımlar, e-kitaplar, kodlama çalışmaları yapmış ; ay sonu etkinliklerini 3 adet dergi , proje faaliyetini de resimli biyomimikri sözlüğü hazırlayarak çalışmalarını tamamlamışlardır.  Tüm bu faaliyetler proje sonunda yapılmış olan  STEAM çalışmasının ön hazırlığı olarak uygulanmış ve öğrencileri problem çözme yolunda doğaya yönlendirmek hedeflenmiştir. Sorunlara bilimsel açıdan doğa temelli bakabilmek "HI-NATURE" Projesinin beklenen en temel kazanımlardır. 

Fatsa Yalıköy Ortaokulu Müdürü ve Öğretmeni,  Sakarya Ortaokulu  ve Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulları Öğretmenleri ve öğrencilerinin ziyaretlerinden memnuniyetini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, sohbet ederek talep ve ihtiyaçlarını sordu. Projenin öğrencilere doğa bilinci kazandırılması yönünden önemli olduğu görüşünü bildirdi ve proje süreci esnasında hazırlanan Biyomimikri dergisinin çok faydalı bir ürün olduğunu belirterek,  tavsiyelerini ve desteklerini iletti. 

04-06-202104-06-202104-06-202104-06-2021

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.