ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fen Lisesinde Kütüphane Açılışı Yapıldı

Fen Lisesinde Kütüphane Açılışı Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde, Bakanlığımızca hazırlanan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında Fen Lisesinde kütüphane açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya, İL Milli Eğitim Şube Müdürleri Ramazan Töngel ve Ahmet Erkuvum ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Kazım Başoda ve Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışın ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, idareci ve öğretmenlerle birlikte kütüphaneyi gezdi. Öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek kitap okuma etkinliğine katıldı. Öğrencilerle satranç oynayan Müdürümüz, kütüphaneyi etkin ve verimli bir şekilde kullanmalarını istedi.

Kütüphanenin ilimize ve okulumuza hayırlı olması temennisinde bulunan Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, açılışta yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde Bakanlığımızın başlattığı bu proje, ilimizde ve okullarımızda büyük bir heyecan uyandırdı. Bizler de bu heyecan ile kütüphane eksiği bulunan okullarımızı belirleyerek, öğrencilerimizin kütüphanelerine kavuşması için gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde başlattık. Planlamaya aldığımız kütüphaneleri çok kısa sürede tamamlayıp okullarımıza teslim ederek, çocuklarımızın kullanımına sunmaya devam ediyoruz. Sadece kütüphanesiz okullarımıza kütüphane kazandırmakla kalmayıp, mevcut kütüphanelerimizi de fiziki anlamda iyileştiriyoruz. Bu projenin gerçekleştirilmesinde bizlere vizyon çizen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, çok kıymetli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi'ye, Millî Eğitim Bakanımıza, Bakanlığımızın çok değerli yetkililerine, hayırsever vatandaşlarımıza ve projeye gönül veren tüm okul yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kütüphanenin açılışını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, ardından idareci ve öğretmenlerle bir araya gelerek, okulda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri, yapılan ve planlanan çalışmalar ile projeler konusunda bilgi aldı. Sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.

x.06-12-202106-12-202106-12-202106-12-202106-12-202106-12-202106-12-202106-12-202106-12-2021

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.