ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkay'yı Ziyaret Ettiler.

Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkay'yı Ziyaret Ettiler.

       Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik öğretmeni Orhan TAŞLI'nın kurucu ortağı olduğu ortaokul ve liselerin işbirliği ile çalışmasını hedefleyen e-Twinning projesi Ulusal Destek Servisi tarafından onaylanarak faaliyetine başladı. Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yürüttükleri "Make Me Happy", "Basic Electronics and Coding For Stem " ve "Englishj 4u" eTwinning projeleri ile ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Sadık Akkiraz, Proje Yürütücüleri Öğretmeni Orhan Taşlı,Poroje ortağı yalıköy Ortaokulu Öğretmeni  Alperen Akbulut ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saygın Atinkaya'yı makamında ziyaret etti.

       Okul Müdürü Sadık Akkiraz'da Günümüzde insan yaşamını büyük ölçüde kolaylaştıran teknolojik araç ve gereçlerin önemli bir kısmını akıllı cihaz adı verilen cihazlar oluşturmaktadır. İletişim cihazları, tıbbi cihazlar, taşıtlar, hatta evler bile akıllı sistemlerle donatılmıştır. Bu akıllı sistemler elektronik donanımlarının yanı sıra; her türlü görev için programlanabilen yazılımlar içermektedir. Kısaca bu cihazlar kodlama ve elektroniğin mükemmel uyumundan oluşur. Bu nedenle kodlama öğrenmek isteyen bireyler, temel elektronik bilgisine de sahip olmalıdır. Tüm bu teknolojiler STEM tekniğinin birer ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. STEM ise günlük yaşantısında karşılaştığı sorunları çözebilen, çözüme ulaşırken bilim, matematik, mühendislik ve teknolojiyi bir arada kullanabilme becerisini elde etmiş bireyler yetiştirmeyi hedefler. Biz de bu projemizde öğrencilerimize, teknolojinin STEM'in bir sonucu olduğunu kavratarak, STEM faaliyetlerinde kullanabilmeleri için temel elektronik ve kodlama bilgisini vermek istiyoruz.

       Projemizde Temel elektronik ve kodlama bilgisine sahip, problemlerini STEM ile çözebilen; gelişen ve değişen teknolojiyi kullanarak çağa ayak uydurabilen, üretken, yaratıcı, açık fikirli, iş birlikçi ve takım çalışmalarında uyumlu, sosyal becerileri yüksek, sorumluluk alabilen, yaşadığı çevrenin sorunlarına duyarlı ve çözüm odaklı bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek için yaptıkların söyledi. Öğrenciler projelerde yaptıkları çalışmalardan bahsedip projeler kapsamında yapılacak yeni faaliyetlerini anlattı. Öğrenciler tarafından tasarlanıp hazırlanan proje amaçlarının ve yapılacak çalışmaların yer aldığı proje tanıtım broşürleri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saygın Atinkaya'ya takdim edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya'da yalıköy Orta  okuluna Abilix Kripton 2 kotlama seti hediye etti. Hatıra resmi çekimiyle ziyaret sona erdi. 

31-12-201931-12-201931-12-201931-12-201931-12-2019

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.