ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇLERİMİZ VE DEĞERLERİMİZ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Fatsa Belediyesi ortaklığında yürütülen, “GENÇLERİMİZ VE DEĞERLERİMİZ” Projesinin tanıtım toplantısı, Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde yapıldı.

GENÇLERİMİZ VE DEĞERLERİMİZ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Fatsa Belediyesi ortaklığında yürütülen, “GENÇLERİMİZ VE DEĞERLERİMİZ” Projesinin tanıtım toplantısı, Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde yapıldı.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saygın ATİNKAYA, Kızılay Fatsa Şubesi Başkanı Erdi ŞEVKETLİOĞLU, Pansiyondan sorumlu müdür yardımcıları, öğretmenler ve özel büro görevlileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saygın ATİNKAYA; Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yönelik yürütülen “GENÇLERİMİZ VE DEĞERLERİMİZ” Projesini çok önemsediğini, bunun çıktılarının gençlerimize olumlu yansımalarının olacağını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz dedi. Projenin tanıtımı sunumu İlçe Milli Eğitim Özel Büro görevlisi Cemal ŞAHİN yaptı. Yapılan sunumda projenin amaç ve içeriği hakkında şu bilgiler verildi.

“GENÇLERİMİZ VE DEĞERLERİMİZ” Projesi, İlçemizdeki pansiyonlu okullarda yatılı olarak kalan yaklaşık 1050 öğrencimizin, pansiyonda geçirdikleri süre içerisinde daha nitelikli hizmet almalarını sağlamak, gençlerimizin vatanına, milletine bağlı birer birey olarak yetişmelerine katkıda bulunmak, değerlerini öğrenip, geleceğe umutla ve bu değerlerle bakabilen gençler yetiştirmektir. Bu amaçla yurtlarda kalan öğrencilerimize yönelik, Yenilenen müfredatta yer bulan 10 tane Kök Değer ve bu değerlere bağlı alt değerlerle ilgili toplamda 810 saatlik bir eğitim verilmesi planlanmaktadır. Projemizin paydaşları öğretmenlerimiz, müftülük personellerimiz, Kızılay Fatsa Şubesi ve Fatsa Belediyesi’dir. Projemiz Ekim ayının ilk haftası başlayıp, Mayıs Ayının son haftası bitecektir. Bu süre içerisinde, İlçemizde bulunan 9 adet öğrenci yurdunda kalan, yaklaşık 1050 öğrenciye yönelik, 810 saat “DEĞERLER EĞİTİMİ SEMİNERİ” verilecektir. Bu seminerlere katılan öğrenciler arasından, en az 100 öğrenci yurt içi gezilere götürülecek ve bu gezilerimizi Fatsa Belediyesi destekleyecektir.

 

26-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-201726-09-2017

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.