ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇLİK PROJELERİ DESTEK PROGRAMI 2018-I PROJE ÇAĞRISI SONUÇLANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde proje teklif çağrısına (2018 – I Özel Çağrı) başvuruları sonuçlanmıştır.
GENÇLİK PROJELERİ DESTEK PROGRAMI 2018-I PROJE ÇAĞRISI SONUÇLANDI

GSB Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında daha önce ilçemizden başvurusu yapılan üç adet projemiz geçmiştir.

1. Proje              ; Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi : " SAĞLIKLI YAŞAM IN, TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI OUT..." PROJESİ

    Proje Bütçesi : 18.500,00 ₺

    Proje Özeti     :   

     1.  1 adet açılış etkinliğinin yapılması,

2.      Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören ve bu öğrenciler arasından seçilen 120 öğrenciyeyönelik “Bisiklet Turu” düzenlenmesi.

3.      Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören ve bu öğrenciler arasından seçilen 112 öğrenciyeyönelik "futbol turnuvası " düzenlenmesi.

4.      Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören ve bu öğrenciler arasından seçilen 300 öğrenciyeyönelik "Spor ve Spor Ahlakı " adlı semineri düzenlenmesi.

5.      Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören ve bu öğrenciler arasından seçilen 30 öğrenciyeyönelik "Doğa Yürüyüşü" düzenlenmesi.

6.      Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören ve bu öğrenciler arasından seçilen 30 öğrenciOrdu merkeze bir futbol müsabakasınagötürülmesi.

7.      Proje çıktılarınınderlenmesi.

8.      1 adet kapanış etkinliğidüzenlenmesi.

 

2. Proje              ; Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi : " KİTABÜS; GEZ, OKU VE ANLAT..." PROJESİ

    Proje Bütçesi : 11.600,00 ₺

    Proje Özeti    : Bu proje ile Ordu´ya bağlı Kumru, Korgan, Çamaş ve Çatalpınar ilçelerindeki köy okullarına imkân eşitliği sağlamak adına kitap okuma bilincini kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu proje 11. sınıfa devam edecek olan 10 kız öğrencinin işbirliği ile yürütülecek. Proje kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan geziler özel afişlerle hazırlanacak ve  Kitabüs adını verdiğimiz araçla yapılacak. Kitabüs´te öğrencilere hediye edilecek  kitap setleri, kalem, kalemlik vb. kırtasiye malzemeleri de yer alacak. Araçta yer alan tabureler ile gidilen köy okullarında okuma ve paylaşım çemberi oluşturulacak. Projede görevli öğrenciler hediye edilecek kitapların tanıtımını yapacaklar ve kitaplar, kitap okumanın önemi hakkında öğrenciler bilgilendirilecek. Sonuç olarak, projeyi yürüten lise öğrencileriyle ziyaret edilen ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında paylaşım sağlanmış olacak. Ayrıca bu okullara hediye edilen kitap setleriyle öğrencilerin sınıf kitaplığını da zenginleştirmiş olacağız. Özellikle ziyaret edilecek okulların imkânların kısıtlı bulunduğu yerler olduğu düşünülecek olursa oldukça faydalı bir paylaşım olacağını düşünüyoruz.

 

3. Proje              ; Fatsa Anadolu Lisesi : " GENÇLİĞİN OKLARI, GELECEĞİ HEDEF ALIYOR..." PROJESİ

    Proje Bütçesi : 18.600,00 ₺

    Proje Özeti    : 

1.      Fatsa Anadolu Lisesi´nde okuyan ve yurtlarda kalan 20 kız ve 30 erkek toplam 50 öğrencinin okuçuluktemel eğitimine alınarak teorik bilgi aktarımınınyapılması.

2.       Bu 50 öğrencinin, 5 kişilik 4 gruptan oluşan 20 kız ve 6 kişilik 5 gruptan oluşan 30 erkek gruba ayrılması vebirer haftalık teknik eğitimlerealınması.

3.       Eğitimler sonucunda bu grupların kendi içlerinde müsabaka yapmaları ve bu müsabaka sonucuna göreher gruptan ilk 5´e giren sporcuları seçereködüllendirmek.

4.       Gruplardan ilk 5´e giren toplam 20 sporcu ile proje şampiyonlarını belirleyecek Final Cup müsabakasıdüzenlemek ve ilk 3 dereceye giren öğrencileri seçereködüllendirmek.

5.       Okçuluk branşında başarılı ve istekli olan sporcu öğrencileri okul bünyesinde lisanslı sporcu haline getirerekresmi müsabaka yarışmalara katılımısağlamak.

6.       Proje kapsamında Asarkaya Kent Ormanı´na gezi ve piknik düzenleyerek gençlerin topluma girmesini ve oradaok atmak ve alandaki halka okçuluk tanıtımıyapmak.

7.       Proje tarihi uygunluğu göz önünde bulundurularak, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından 5-8 Temmuz2018´de Samsun´da düzenlenecek olan "15 Temmuz Şehitleri Okçuluk Türkiye Şampiyonası" müsabakalarınakatılımın sağlanması. Burada Türkiye çapında her yerden gelen sporcularla birlikte ok atmalarını ve yarışmalarınısağlamak.

    8.       Açılış ve Kapanış faaliyetlerini organizeetmek.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.