ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik Projeleri Destek Programı Başvuru Süresi 1 Hafta Uzatıldı.

Gençlik Projeleri Destek Programı Başvuru Süresi 1 Hafta Uzatıldı.

''FİKİRLERİNİZLE, HAYALLERİNİZLE GELİN. BİZ DE DESTEK VERELİM''

 22.10.2019

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında proje teklif çağrısına çıkan Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerden gelen yoğun talep doğrultusunda başvuru süresini bir hafta uzattı. Açıklamayı Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya üzerinden yaparak, gençlere ''Fikirlerinizle, hayallerinizle gelin. Biz de destek verelim'' diye seslendi.

Bakan Kasapoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Gençlik Projeleri Destek Programı Özel Çağrısı başvuru süresini bir hafta uzattıklarını duyurdu. Bakan Kasapoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Değerli Arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde bir proje destek çağrısı yaptık ve sizlere bir davette bulunduk. Sabahleyin arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmede sizlerin bu davetimize olan ilgisi ve teveccühü inanın bizleri çok mutlu etti. Madem siz bu çağrımıza kulak verdiniz, biz de sizlerin çağrısına kulak veriyor ve başvuru süresini 1 hafta daha sizler için uzatıyoruz. Haydi fikirlerinizle, hayallerinizle gelin biz de destek verelim. Bekliyoruz?''

Proje desteği 15 milyon TL

Gençlik ve Spor Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında proje teklif çağrısına çıkmış ve gençlerin projelerine 15 milyon TL kaynak sağlanacağını duyurmuştu.

Gençlerden gelen yoğun talep doğrultusunda Bakanlık, 23 Ekim 2019 Çarşamba günü gece yarısına kadar olan başvuru süresini bir hafta uzattı.

Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde gençlerin; Gönüllülük, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Yenilikçi Fikirler, Çevre Bilinci ve Hayvanların Korunması başlıklarındaki projelerine destek verecek.

Bakanlık, program kapsamında 'Kültür ve Sanat'  başlığında "15 Temmuz' temalı proje teklifleri ile 'Kültür ve Sanat'  ve 'Yenilikçi Fikirler' başlıklarında 'Prof. Dr. Fuat Sezgin' temalı proje tekliflerine öncelik verecek.

https://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/1/176403/fikirlerinizle-hayallerinizle-gelin-biz-de-destek-verelim.aspx

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.