ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GSB GPDP 2019/1 KAPSAMINDA KABUL EDİLEREK SÖZLEŞMESİ İMZALANAN 4 PROJENİN AÇILIŞ ve TANITIM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GSB GPDP 2019/1 KAPSAMINDA KABUL EDİLEREK SÖZLEŞMESİ İMZALANAN 4 PROJENİN AÇILIŞ ve TANITIM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GSB GPDP 2019/1 KAPSAMINDA KABUL EDİLEREK SÖZLEŞMESİ İMZALANAN 4 PROJENİN AÇILIŞ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GSB Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında daha önce Fatsa ilçemizden başvurusu yapılan 75 adet proje arasından 4 projemiz başarılı bulunmuş ve kabul edilmiştir. Başvurusu kabul edilen projelerin koordinatörleri Burdur İli, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yerleşkesi Lavanta Tepesi Otelde düzenlenen Proje Bilgilendirme Toplantısı, Bütçe Revizyonu ve Sözleşme İmzalamaya davet edilmiştir. İlçemiz okullarından;

1.     Fatsa Şehit Birol Yavuz İ.H.O.: "ECDAD NEREYE, BİZ ORAYA...", 

2.     Fatsa Anadolu Lisesi: " BİLİNÇLİ GENÇLER YETİŞİYOR...", 

3.     Fatsa Ş. Ümit Karamustafa Ortaokulu: "RİTİMLERİ YAŞAMA DÖNÜŞTÜRÜYORUM.",, 

4.     Fatsa BİLİM ve SANAT MERKEZİ: "DÜŞÜNCE ODASI HER OKULDA..." projeleri sözleşmelerini imzalamışlardır.

            Projelerimizin açılış ve tanıtım toplantısına, Fatsa Kaymakamı Sayın Ömer Lütfi YARAN, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kutlu Tekin BAŞ, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Saygın ATİNKAYA, Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Beraat ŞAHİN, Projesi geçen okul müdürleri ve proje koordinatörleri katıldı. 

Projenin açılış konuşmasını Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Saygın ATİNKAYA yaptı. ATİNKAYA, GSB Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında daha önce ilimizden başvurusu yapılan 350 projeden 13 proje kabul edilmiş, bu projelerden de 4'ü ilçemizden geçmiştir. Bu ilçemiz adına sevindirici bir gelişmedir, dedi. Ardından söz alan Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kutlu Tekin BAŞ, bu projelerin öğrencilerimizin gelişiminde ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bir o kadar önemsiyoruz. Ben bu vesileyle bu projelerin yazılmasında, hayat geçirilmesinde emeği olan tüm paydaşları canı gönülden tebrik ediyorum. Umuyorum ki bu projeler sürdürülebilirliği artırılarak il genelinde daha da yaygınlaştırılacaktır. Herkesi tebrik ediyorum, dedi. Ardından projenin tanıtım konuşmaları proje koordinatörleri tarafından yapıldı. Son olarak bir söz alan Fatsa Kaymakamı Sayın Ömer Lütfi YARAN, ben de gerçekten geldiğim günden bu yana ilçemizde yapılan çalışmaları yakından takip ediyorum. Hakikaten çok güzel işlere imza atıyorsunuz. Bu çalışmalarda emeği geçen Sayın İl müdürümüze, ilçe müdürümüze, özel büro çalışanlarına ve tüm öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bizler de yapılacak bu çalışmalarda, uygulanan projelerin sürdürülebilirliği açısından kaymakamlık olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız dedi. İmkânlar ölçüsünde, elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız, dedi.

Projenin tanıtımından sonra Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tanıtım filmi ve ardından Fatsa Gençlik Merkezi tanıtım filmi izlendi. Ardından İkram kısmına geçildi. Toplu fotoğraf çekiminden sonra projenin açılış ve tanıtım toplantısı sona erdi.

Açılış ve tanıtımı yapılan projeler şunlardır;

1. ECDAT NEREYE, BİZ ORAYA PROJESİ

Fatsa Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Cemal ŞAHİN tarafından yazılan ECDAT NEREYE, BİZ ORAYA projesi GSB GPDP 2019/1 Özel Çağrısına sunulmuş olup, proje bütçesi 18.250,00 TL'dir. Proje kapsamında şunlar yapılacaktır;

1.      1 adet Prof. Dr. Fuat SEZGİN konulu konferans düzenlenmesi,

2.      10 Müslüman Bilim Adamının sanal gerçeklik ile kendini tanıttığı bir program hazırlanması ve Sanal Gerçeklik Gölüğü ile öğrencilere izlettirilmesi.

3.      15 öğrenci ve 4 öğretmene yönelik "İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi Gezisi" düzenlenmesi.

4.      30 öğrenciye yönelik "Aybastı Perşembe Yaylası Doğa Yürüyüşü ve Kano Etkinliği" düzenlenmesi.

5. 3 Şehit Ailesine Ziyaret gerçekleştirilmesi.

6. 50 Önem Öğrencisiyle piknikte buluşulması.

 

2. BİLİNÇLİ GENÇLER YETİŞİYOR PROJESİ

Fatsa Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Talat BAKIR tarafından yazılan BİLİNÇLİ GENÇLER YETİŞİYOR projesi GSB GPDP 2019/1 Özel Çağrısına sunulmuş olup, proje bütçesi 18.250,00 TL'dir. Proje kapsamında şunlar yapılacaktır;

1.      Bu projemizde ilk olarak bir veya iki yazarın kitapları alınacak ve öğrencilere dağıtılacaktır. Öğrenciler, kitap okuma halkaları oluşturarak kitaplar hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

2.      Sonra okunan kitapların yazarlarıyla buluşma gerçekleşecektir. Kitap hakkında sohbet ve soru-cevap şeklinde seminerler verilecektir.

3.      Bakanlık onaylı bir 'Karagöz' oyunu gösterimi yapılacak ve kültürel değerlerimizin gelecek kuşaklara da aktarımı sağlanacaktır.

4.      Okul öğrencilerinin kuracağı 10 takım ile halı saha futbol turnuvası düzenlenecektir. Genlik Merkezleri ile iletişime geçilerek gönüllülük esasına dayalı çeşitli etkinlikler yapılacaktır.

3. RİTİMLERİ YAŞAMA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ PROJESİ

Fatsa Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Esra ÖZTÜRK tarafından yazılan RİTİMLERİ YAŞAMA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ projesi GSB GPDP 2019/1 Özel Çağrısına sunulmuş olup, proje bütçesi 18.500,00 TL'dir. Proje kapsamında şunlar yapılacaktır;

1. Okuryazar buluşması yaparak öğrencilerimizin kitap sevgisini ve kitap okuma alışkanlıklarını üst düzeye taşımayı hedefliyoruz.

2. Kişisel gelişim seminerleri ile öğrencilerimizin kendilerindeki yetenekleri keşfetmelerini ve kendilerini geliştirmelerini hedefliyoruz.

3. Müzik aletleri alımı yapılarak çocuklarımızı eğitip gönüllü konserler vererek bir yerlerde insanların yalnızlıklarını paylaşmalarını bunların güzelliklerini yaşamalarını ve kendi yetenekleri doğrultusunda öz güven kazanarak iletide müziği meslek olarak düşünmelerini hedefliyoruz.

4. Hayatımızda sporun varlığının önemini hissettirmek adına doğa yürüyüşleri planlıyoruz.

 

4. DÜŞÜNCE ODASI HER OKULDA PROJESİ

Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi Sınıf Öğretmeni Aylin BALTA ÖZKAN tarafından yazılan DÜŞÜNCE ODASI HER OKULDA projesi GSB GPDP 2019/1 Özel Çağrısına sunulmuş olup, proje bütçesi 18.000,00 TL'dir. Proje kapsamında şunlar yapılacaktır;

1.   DÜŞÜNCE ODASI HER OKULDA projesi ile öncelikle Fatsa Bilim ve Sanat Merkezine yaklaşık 10.000 liralık akıl ve zeka oyunları alınacaktır.

2.   Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri bu oyunların kullanımını ve eğitici eğitimini alacaklardır.

3.   Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Fatsa İlçesindeki belirlenen köy okullarında öğrenim gören dezavantajlı öğrencilerle bir araya gelerek, proje kapsamında kurulacak olan düşünce odalarına temin edilen akıl ve zeka oyunlarını bu öğrencilere öğreteceklerdir.

4.   Bu faaliyetler için araç kiralanacak ve gidilecek okullardaki öğrencilere hem oyunlar öğretilecek, hem de bu oyunlar köy okullarımıza hediye edilecektir.

 

13-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-2020

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.