ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi ve toplumun teröre gösterdiği tepkiyi anlatan Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ´Terörle Mücadele ve Teröre Lanet´ fotoğraf sergisi, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında açıldı.

Güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleyi ve toplumun teröre gösterdiği tepkiyi anlatan  Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından  hazırlanan ´Terörle Mücadele ve Teröre Lanet´ fotoğraf sergisi, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında açıldı.

Serginin açılışına Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet ÇORUH, Fatsa Kaymakamı Mehmet YAPICI, Fatsa Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim EROĞLU,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA ve  çok sayıda vatandaş katıldı. 137 adet fotoğrafın yer aldığı serginin açılışında konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet ÇORUH; “Terör hiçbir haklı dayanağı ve gerekçesi olmayan insanlık suçudur. Gerek İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nde, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde gerekse ülkelerin uluslararası ve ulusal sözleşmeleri ve akitlerinde lanetlediği, kabul edilemez bulduğu ve mücadele edilmesi gerektiğine inandıkları insanlık dışı bir eylemdir. Bu suç uluslararası beyannamelere ve sözleşmelere konu olmasına rağmen, terörle hep mazlum ve masum insanlar yüzleşmiş ve hep Müslüman coğrafyalar karşı karşıya kalmıştır. Tabi bu durumun ekonomik, siyasi ve toplumsal birçok nedeni var ancak bunların hiçbiri kabul edilemez. Biz terörün her türlüsünü ve herkese karşı yapılanını lanetliyoruz. Müslüman olan ya da olmayan diye bir ayrımımız yok. Terör bir vahşet ve şiddettir. İstiyoruz ki terör kirli, kanlı elini ve emellerini insanlığın üzerinden çeksin” dedi.

137 adet fotoğrafın yer aldığı “Terörle Mücadele ve Teröre Lanet” adlı fotoğraf sergisi, 23 Mayıs - 23 Haziran 2017 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.


29-05-201729-05-201729-05-201729-05-201729-05-2017

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.