ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA’yı ziyaret etti.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA’yı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’a Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Aktepe, İbrahim Eroğlu ve Belediye meclis üyeleri de eşlik ettiler. 

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA yaptığı açıklamada, “Kendimi şanslı addediyorum. Çünkü eğitimde olmazsa olmaz yerel yönetim. Biz eğitimin kalitesi ile uğraşırken altyapı yerel yönetimlere düşüyor. Burada sayın başkanımın ziyaretinde güler yüzüyle birlikte en çok sevindiğim konuda imar revizyonu yapılarak 16 tane arsa üretmek gerçekten çok zordur. 16 tane okul yeri ayrılmış imar planlarında. Gerçekten bundan sonraki süreçte işimiz çok yoğun olacak farkındayız. Sayın başkanımızın da bizleri yönlendirmesiyle özellikle alt yapı konusunda çünkü Fatsa’nın etrafının geniş olması ilçelerdeki özellikle yüksek kesimdeki vatandaşların çocuklarını daha iyi eğitmek için sahile iniyor olması bizim için çok büyük bir fırsat. Biz vatandaşın çocuğunu istediği hizmet kalitesinde eğitmek zorundayız. Sayın Başkanımıza ve ekibine beni ziyaret ettiği için teşekkür ederim.” diye konuştu.

Ziyarette Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA’ya yeni görevinde bir kez daha başarılar dileyerek, “Fatsa gerçekten  büyük bir şehir ve sürekli göç alan bir şehir. Hatta bölgedeki birçok insanın eğitim için Fatsa’yı tercih ettiği bir şehir o sebeple eğitim de çok önemli. Tabi alt yapıda ihtiyaçlarımızda var. Eğitim olarak sadece aklımıza bina gelmiyor. Eğitimin kalitesi de çok önemli bizi belediye olarak ilgilendiren kısmı alt yapı. Bu konuda da bu zamana kadar belediye olarak destek verdik ama özellikle daha çok yatırım ve okulların olabilmesi için yer sıkıntısı yaşıyorduk.  İnşallah yeni revize imar planımızda çok ciddi sayıda okul tahsisi de koyduk. 16 adet toplam 100 dönüm büyüklüğünde her biri en az 5 dönüm olacak şekilde ve daha büyük arsalarda yeni eğitim yeri tahsisi koyduk. Ben inanıyorum ki en az 50 sene daha Fatsa’nın ihtiyacına cevap verecek bir eğitim alanındaki sıkıntıyı ortadan kaldırmış olduk. Bundan sonra yine  hep birlikte daha fazla okulların eğitim alanlarının Fatsa’mıza kazandırılması için takip yapacağız. Bu senede zaten bir tane okulumuz programa alındı inşallah oda güzel olacak. Bir defa daha hayırlı olsun diyorum ve tebrik ediyorum.” dedi. 


31-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-201731-03-2017

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.