ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK Fatsa ‘Bilim Evi’ ve ‘Matematik Müzesi’ni ziyaret etti

 Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK Fatsa ‘Bilim Evi’ ve ‘Matematik Müzesi’ni ziyaret etti

      Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk ilimizdeki programına, Vali Seddar YAVUZ, Fatsa Kaymakamımız  Mehmet YAPICI, Temel Eğitim Genel Müdürümüz Cem GENÇOĞLU, Milli Eğitim Bakanlığı danışmanı Okan ÇOBAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ,  İlçe Milli Eğitim müdürümüz Saygın ATİNKAYA sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri,  öğrenciler ve beraberindeki protokol mensupları ile birlikte Fatsa ilçesinde Şehit Zafer Özdeniz İlkokulu bünyesinde oluşturulan ‘Bilim Evi’ ve ‘Matematik Müzesi’ni ziyaret ederek başladı. ‘Bilim Evi’ ve ‘Matematik Müzesi’nde bulunan Matematik Atölyesi, Kodlama Atölyesi ve Zekâ Oyunları Atölyesi’ni gezen Bakan Selçuk, burada öğrencilerin aldığı eğitim ve yaptıkları faaliyetleri yerinde inceledi. 

        Ordu´da eğitimin kalitesi hususunda alınan mesafeleri görme fırsatı bulduklarını aktaran Selçuk, şunları kaydetti: "Burada Matematik Müzesini gezdik ve Türkiye´de sayıları birkaç tane olan bu müzelerden bir tanesinin Ordu´da bulunuyor olması Türk eğitim sistemi açısından oldukça değerli. Bu arada Bilim Sanat Merkezimizi de ziyaret ettik." Öğrencilerin matematiğe ilgisini artırmak, matematik korkularına yardımcı olmak, matematiği soyut olmaktan çıkarıp, somut hale getirmek amacıyla oluşturulan ‘Matematik Müzesi’ni ziyaretinin ardından Fatsa Bilim ve Sanat Merkezine geçen Bakan Selçuk, burada da verilen eğitim faaliyetleri hakkında öğretmen ve öğrencilerden detaylı bilgi aldı.

"Oradaki öğretmen ve öğrencilerimizin faaliyetlerini izleme imkânımız oldu. Bilim sanat merkezlerimizin eğitimin kalitesi konusundaki desteği tartışılmaz. Ordu´daki bütün öğretim kademelerinin, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerdeki mevcut durumunu analiz etmek ve burada kalite konusunda daha fazla mesafe almak noktasında görüş alışverişimiz bugün ekip arkadaşlarımızla beraber devam edecek." dedi

Fatsa´daki ziyaretinin ardından Ordu´ya geçen Bakan Selçuk, Ordu Valiliği´nde ilçe kaymakamları ve ilçe milli eğitim müdürleri ile istişare toplantısı yaptı. Ardından Ordu Üniversitesi Morfoloji salonunda Eğitimde İyi Örnekler Sergisini gezen Bakan SELÇUK, İdareci, öğretmen ve öğrencilere yönelik 2023 Eğitim Vizyonu konulu bir konferansa katıldı.

11-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-201911-02-2019

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.