ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, İlçemizde İlk Kez Yapılacak Olan YKS Sınava Girecek Olan Öğrencilerimiz ve Veliler İçin Bir Mesaj Yayınladı.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, yaptığı açıklamada: "Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimize, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS)'nda başarılar diledi.
Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, İlçemizde İlk Kez Yapılacak Olan YKS Sınava Girecek Olan Öğrencilerimiz ve Veliler İçin Bir Mesaj Yayınladı.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin bu önemli sınavda başarılı olacaklarına inancım tam olmakla birlikte YKS sınavını öğrencilerimizin 'Hayat Sınavı' gibi görmemeleri de en büyük dileğimdir. Söz konusu sınav her ne kadar önemli olsa da, hayatta hiçbir şey öğrencilerimizin sağlığından daha önemli değildir. Öğrencilerimizin, bu duygu ve düşüncelerle stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmeleri durumunda bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtacaklarına inanıyor, YKS' ye girecek tüm gençlerimize tekrar başarılar diliyorum." dedi.

İlçemizde ilk kez yapılacak olanYKS ( Yükseköğretim Kurumları Sınavı),  15-16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Fatsa ilçemizde ilk kez yapılacak olan sınavda, tüm halkımızdan öğrencilerimizin dikkatini dağıtacak faaliyetlerden uzak durmalarını istedi. Sınav süresince araba kullanan vatandaşlarımızın korna çalmamaları, etrafta öğrencilerin dikkatini dağıtacak gürültüye fırsat verilmemesi gerektiğini belirtti. 

Öğrencilerimizin sınava girecekleri okula giderken gerekli evrakları kontrol etmeleri, sınava girecekleri okulu mutlaka bir gün önceden görerek, sınava belirtilen zamanda girmeleri konusunda gerekli uyarılarda bulundu.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, ilçemizde ilk kez yapılacak olan ve 5000 öğrencinin 19 okulda YKS sınavına gireceğini söyleyerek öğrencilerimize başarılar dileyerek sınavın ülkemiz, ilçemiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diledi.

 

İki gün yapılacak olan sınav tarihi ve süreleri:

 

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) Tarihi, Sınav Saati ve Sınav Süresi : 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) Tarihi, Sınav Saati ve Sınav Süresi : 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) Tarihi, Sınav Saati ve Sınav Süresi : 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.