ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Masalları Okul Öncesi Eğitim Seti Anasınıflarına Dağıtıldı

Anadolu Masalları Okul Öncesi Eğitim Seti Anasınıflarına Dağıtıldı

 

Anadolu Masalları Projesi kapsamında Bakanlığımızca hazırlanan "Anadolu Masalları Eğitim Seti"nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı plan çerçevesinde dağıtımı gerçekleştirildi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yürütülen "Anadolu Masalları Projesi" kapsamında okul öncesi öğretmenlerin kullanımına sunulmak amacıyla Millî Eğitimin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak hazırlanan ve ikinci baskısı yapılan Okul Öncesi Anadolu Masalları Eğitim Seti, Fatsa İlçe Milli eğitim müdürümüz Saygın ATİNKAYA tarafından okullara teslim edildi. Daha önce ilimizdeki anaokullarına dağıtılan ve içerisinde masal kitapları, kılavuz kitap, oyun kartları, dinleme ve şarkı CD'lerinden oluşan eğitim setleri, bünyesinde anasınıfı bulunan ilçemizdeki okullarımıza ulaştı.

Millî değerlerin hayata geçirilmesi ve çocuklarla buluşturulması amacıyla başlatılan Anadolu Masalları Projesi, Türk masallarının dışında başka ülkelerin masallarını da bir araya getiren bir çalışma özelliğiyle eğitim sistemi içerisinde anahtar bir rol oynayan proje olarak hayata geçirilmişti.

18-12-202018-12-202018-12-202018-12-2020

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.