ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İHA-1 (İnsansız Hava Aracı) Ticari Pilot Sertifikası Eğitimi

                 
İHA-1 (İnsansız Hava Aracı) Ticari Pilot Sertifikası Eğitimi

 

İHA-1 Ticari Pilot Eğitimlerimiz Müdürlüğümüz koordinesinde, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nce yetkili Başkent Yıldızları Havacılık ve Eğitim A.Ş işbirliği ile birlikte yürütülmektedir. Eğitim  23-24-25 Mart 2023  tarihleri arasında Ordu-Fatsa'da yapılacaktır.

 

Bu eğitimi tamamlayan kursiyer, 500gr - 25 kg arasındaki cihazları kullanma ehliyetine sahip olacaktır. İHA-1 Ticari Pilot Sertifikası İHA-0'ı da kapsamaktadır.

Eğitim kapsamında SHT-İHA mevzuatının EK-3'de belirtilen konular üzerinden işlenecektir. Müfredata ilave olarak "Tarımsal Droneların Kullanımı" dersi de işlenecektir. 2 gün teorik 1 gün uygulama eğitimi olacaktır.

Eğitim materyalleri bizim tarafımızdan karşılanacaktır. Gelirken not almak için kağıt kalem getirmeniz yeterli olacaktır.

İHA TİCARİ PİLOT SERTİFİKASI ALMAK NEDEN GEREKLİ ?

Bir ilin bütün yerlerinde uçuş yapabilmesi için İHA-1 Ticari Pilot Sertifikasi alınması gerekmektedir. Sportif Amatör (İHA-0) pilot sertifikası sadece bir ilin yeşil olarak belirlenmiş yerlerinde uçuş izni almanıza imkan verir.

BELGENİN GEÇERLİLİK SÜRESİ NEDİR ?

Belgeniz ömür boyu geçerlidir. Eğitim sonunda sınav bulunmamaktadır.

İHA-1 EĞİTİMİ İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?

En az 15 yaşını bitirmiş olmak.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü SHT-İHA Talimatnamesi'nde yer alan adli suçlardan herhangi birine karışmamış olmak gerekmektedir.

En az B sınıfı araba ehliyeti alacak kadar sağlık yeterliliğine sahip olmak.

KAYIT ve ÖDEME NASIL YAPILIYOR ?

Eğitime ön kayıt yaptırmak ve diğer sorularınızı sormak için 0531 914 6363 nolu numara ile iletişime geçebilir veya Kayıt Formu'nu doldurabilirsiniz.

27-02-2023

 

 

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.