ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA’ın Yarıyıl Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 1. kanaat döneminin sona ermesi münasebetiyle mesaj yayınladı.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA’ın Yarıyıl Mesajı

Saygıdeğer Veliler, 

 Bugün itibari ile ilçemiz genelinde 66 okulda 1420öğretmen ve 22520 öğrencimizle 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. kanaat döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu süre içerisinde göstermiş olduğunuz üstün gayret ve çalışmalarınızdan dolayı her birinizi en içten duygularımla kutluyorum. 

Bugün 2018-2019 eğitim-öğretim yılının 1. döneminin sonuna geldik. Çocuklarımız bugün karne heyecanı yaşıyorlar. Bu yarıyılda öğrencilerimizin düzenli olarak okula gelmesini sağlayan velilerimize, öğrencilerimizin temiz ve sıcak ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlayan tüm çalışanlarımıza, öğrencilerimizi gece gündüz demeden iyi insan, iyi vatandaş, başarılı birey olarak yetiştirmeye çalışan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimizin rahat bir ortamda eğitimlerini sürdürmelerini sağlayan yöneticilerimize ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 

Sevgili öğrenciler,  

 Bir eğitim öğretim yılı ilk döneminin sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, gayret gösterdiniz, yoruldunuz. Sevgili yavrularımız, hepinizi çalışmalarınız ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Büyük bir heyecanla beklediğiniz ve bir dönem boyunca çalışarak almayı hak ettiğiniz karneleriniz, aslında sadece bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Dolayısıyla karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz gayretin belgesidir.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayarak karne heyecanını yaşadığımız bu günde, notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi canlı tutarak iyi bir tatil geçirmenizi diliyor, tatil sürecinde daha fazla kitap okumanızı,  spor, kültürel ve sanat alanlarında faaliyetlerde bulunmanızı tavsiye ediyorum.

Değerli Veliler; 

Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Onlar için ne kadar çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılının birinci yarısında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Her öğrencimizi kendi evlatlarımız gibi kabul edip onların eğitimi için her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz.  

Çocuklarınızın sürekli olarak başarısız yönlerini görüp eleştirmek yerine, başarılı olduğu alanlarını da görüp takdir etmeliyiz. En başarısız görünen çocukta bile takdir edilecek yönlerin bulunacağını unutmayın. Çocuğunuzu başkalarıyla kıyaslamayın, çünkü her çocuğun kişiliği, yetenekleri ve özellikleri birbirinden farklıdır. Kıyaslayarak ve aşağılayarak başarıyı artırmamız mümkün değildir. Asıl önemli olan onların bireysel farklılıklarının farkına vararak desteğimizi devam ettirmemizdir. 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; 

1.yarıyılda göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum. 2. yarıyılda da aynı heyecanla çalışacağınıza inancım tamdır. İlçemizin eğitim-öğretim başarısının artması ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ancak sizlerin sayesinde mümkün olabilecektir. Biliniz ki, bizler; sizin hep yanınızda, sizinle omuz omuza olacağız. 

Bu vesileyle Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor iyi tatiller diliyorum.       

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.