ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İle Fatsa Ziraat Odası Başkanlığı Arasında Hazırlanan İş Birliği Protokolü İmzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İle Fatsa Ziraat Odası Başkanlığı Arasında Hazırlanan İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Öğrenciler Doğa ile Buluşacak

Fatsa Ziraat Odası Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında hazırlanan iş birliği protokolü imzalandı

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda imzalanan protokole, Fatsa Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya katıldı.

Protokol kapsamında, Öğrencilerin doğayı, bitkileri tanımaları, bitki yetiştirmeyi, peyzaj ve seracılık tekniklerini öğrenmeleri amaçlanıyor. Her Çarşamba günü 30 öğrencinin bulunduğu bir grup ile Fatsa Ziraat Odası Çiftçi eğitim çiftliğinde uygulamalı faaliyetlere katılacak bunun yanı sıra da Eğitim Merkezi tarafından yetişkinlere kurs düzenlenecek.  Ayrıca söz konusu protokol kapsamında, Proje içerisinde Fatsa Ziraat Odası Başkanlığınca ilçe merkezinde beş okula uygulama bahçesi, bir okula da uygulama serası kurulacağını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya şunları kaydetti:

 "Fatsa'mızda eğitim alanında güzel işlerden birisine daha imza atacağız.  Fatsa Ziraat Odası Başkanı ve ekibiyle beraber eğitimde 2025 vizyonu doğrultusunda oluşturmaya çalıştığımız 'Çocukların bireysel becerileri' doğrultusunda ziraat odamızın desteğini almış durumdayız. Bu protokol ile çocuklarımızın özellikle doğa ile iç içe yaşamasını, bitkileri tanımasını, peyzaj ve seracılık gibi çalışmaları açısından önemli kazanımlar elde edece bir proje olarak bakıyoruz. Başkanım ve ekibiyle bu projeyi daha önce görüşerek alt yapısını oluşturduk. Fatsa'da 23.000 öğrenciye ulaştırmayı hedefliyoruz."

Protokol imzalanmadan önce seraların bitirilerek öğrenciyle buluşturulduğunu vurgulayan Fatsa Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu, "Çocuklarımızı toprakla buluşturmak amacıyla çiftçi eğitim ve öğretim merkezinde yapmış olduğumuz bu protokol oluşturuldu.  Eğitimle ilgili öğrencilerimize çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bunu daha geniş kapsamlı yapmak için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz tarafından böyle bir düşünce oluşmuştu. İyi şeyler olacağına inandığımız için böyle bir protokol imzalayalım dedik."  Şeklinde konuştu

Konuşmaların ardından imzalar atıldı.                                                                                                           

 

02-01-202002-01-202002-01-202002-01-202002-01-202002-01-2020

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.