ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü SAYGIN ATİNKAYANIN İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

Kıymetli meslektaşlarım, Değerli veliler, Sevgili Öğrenciler, İlçemizde özel ve resmi 56 eğitim kurumundu 21375 öğrenci ve 1800 öğretmen ve çalışanı ile bu gün geleceğimizin teminatı çocuklarımızla ders başı yaptılar. Okullarımızın onarım ihtiyaçları bitirip bütün okullarımızı eğitme öğretime hazır hale getirildi. İkili eğitimin bitirilmesi amacıyla çalışmalar devam etmektedir.                                                                                           
İlçe Milli Eğitim Müdürü SAYGIN ATİNKAYANIN İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

                                                                                                                                                        

       Sayın Öğretmen Arkadaşlarım                             

Şüphesizki küreselleşen dünyada en büyük sermaye insan kaynaklardır. Ülkemizin 19 milyon öğrencisiyle çoğu ülke nüfusundan daha fazla öğrenciye sahiptir gelecekte lider ülke olup dünyada söz sahibi olacak nesiller yetiştirmede en önemli aracımız şüphesiz ki iyi eğitimdir. Eğitim ise toplumumuzun bütün kesimlerinin paydaşı olduğu bir olgudur. Milletçe kendi geleceğimizi inşa etmek istiyorsak eğitimin kalitesini artırmak zorundayız. Bu amaçla bakanlığımız tarafından güncellenen ve 21.Yüzyıl becerileri ile değerlerimizin de harmanladığı yeni müfredat bu eğitim öğretim yılında 1-5 ve 9.sınıflarda, gelecek öğretim yılında ise bütün sınıflarda yeni müfredat okutulacaktır. Bu müfredat toplumun bütün kesimlerinin görüş ve önerileri doğrultusunda hazırlanan ilk müfredat olması nedeniyle de önem taşımaktadır. Bütün öğretmen arkadaşlarımla birlikte bu müfredatın en iyi şekilde uygulanması ve yavrularımızın yetiştirilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Her öğrencimizin gönlüne girmeye çalışalım. Bir dokunuş bir gülüş çocuklarımızın gönlünde size yer açacaktır. Eğitimin en önemli başlangıç noktası budur.

 

         Sayın velilerimiz  

Eğitim sadece okullarda dört duvar arasında yapılan etkinlik olmaktan çıkmıştır. Çocuklarımızın en iyi donanımla ve kendi değerlerimizle yetiştirmede en önemli yardımcımız sizlersiniz. Okulda öğretmeninden idarecisine, kantincisinden hizmetlisine hepimizin amacı sadece bu. Lütfen okullarımızın en önemli paydaşı olun. Çocuklarımızın zamanını planlamada ve takip etmede okullarımıza yardımcı olalım. Çocuklarımızın sadece derslerden kaç net yaptığını takip eden veli olmanın yanında, kişisel gelişimlerini, hayatı sevmeyi, sosyalleşmeyi, iyi iletişim kurmayı hepsinden en önemlisi de iyi insan olmayı öğretelim

Sevgili öğrenciler  

 Sizlerle anlam bulan okullarınıza kavuştunuz. Sizleri çok özlemiştik. Artık ders zili çalıyor Fatsa ilce Milli eğitim müdürlüğü olarak bizlere desteklerini esirgemeyen sayın kaymakamız Mehmet YAPICIYA, yatırımlarımızın inşaatı için arazi probleminin ortadan kaldıran belediye başkanımıza kamu kurum ve kuruluşlarımıza hayırseverlerimize, sivil toplum örgütlerime hiç bir fedakârlıktan kaçınmayan okul idarecilerime öğretmenlerimize yardımcı personellerimize velilerimize, servis şoförlerime basınımıza teşekür ederim

 

2017-2018 Eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diler saygılar sunarım

                                                                                                   Saygın ATİNKAYA

                                                                                          Fatsa ilçe milli eğitim müdürü

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.