ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EKREM CİNOĞLU’NUN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL SONU MESAJI

2016-2017 eğitim-öğretim yılının 1. döneminin bugün sona ermesi nedeniyle ilçemizdeki tüm öğrencilerimiz karne heyecanı yaşıyorlar. 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EKREM CİNOĞLU’NUN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL SONU MESAJI

Bugün 2016-2017 eğitim-öğretim yılının 1. döneminin sonuna geldik. Çocuklarımız bugün karne heyecanı yaşıyorlar. Bu yarıyılda öğrencilerimizin düzenli olarak okula gelmesini sağlayan velilerimize, öğrencilerimizin temiz ve sıcak ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlayan tüm çalışanlarımıza, öğrencilerimizi gece gündüz demeden iyi insan, iyi vatandaş, başarılı birey olarak yetiştirmeye çalışan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimizin rahat bir ortamda eğitimlerini sürdürmelerini sağlayan yöneticilerimize ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 

Sevgili öğrenciler,  

1.yarıyıl sonunda ara karnenizi almış olacaksınız. Sizlerin başarıları bizleri her zaman gururlandırıyor. Bizim size olan inancımız çok büyüktür. Tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi ve bunun yanında kitap okuma, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma gibi etkinliklerle kendinizi geliştirecek aktivitelerde bulunmanızı ve böylelikle 2. yarıyıla umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. 

Değerli Veliler; 

Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Onlar için ne kadar çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılının birinci yarısında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir. Her öğrencimizi kendi evlatlarımız gibi kabul edip onların eğitimi için her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz.  

Çocuklarınızın sürekli olarak başarısız yönlerini görüp eleştirmek yerine, başarılı olduğu alanlarını da görüp takdir etmeliyiz. En başarısız görünen çocukta bile takdir edilecek yönlerin bulunacağını unutmayın. Çocuğunuzu başkalarıyla kıyaslamayın, çünkü her çocuğun kişiliği, yetenekleri ve özellikleri birbirinden farklıdır. Kıyaslayarak ve aşağılayarak başarıyı artırmamız mümkün değildir. Asıl önemli olan onların bireysel farklılıklarının farkına vararak desteğimizi devam ettirmemizdir. 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; 

1.yarıyılda göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum. 2. yarıyılda da aynı heyecanla çalışacağınıza inancım tamdır. İlçemizin eğitim-öğretim başarısının artması ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ancak sizlerin sayesinde mümkün olabilecektir. Biliniz ki, bizler; sizin hep yanınızda, sizinle omuz omuza olacağız. 

Bu vesileyle Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor iyi tatiller diliyorum.

 

Ekrem CİNOĞLU

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.