ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Saygın ATİNKAYA “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor” Projesi Ödül Törenine Katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Saygın ATİNKAYA  “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor” Projesi Ödül Törenine Katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Saygın ATİNKAYA  Müdürlüğümüz ile Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü; Ünye, İkizce, Çaybaşı, Fatsa ve Altınordu ilçelerimizdeki ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere yönelik yapılan  “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor Projesi” kapsamında düzenlenen ödül törenine katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünce desteklenen ve Müdürlüğümüz ile Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor Projesi” ödül töreninde kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verilirken, komisyon başkanlarına plaketler ve komisyon üyelerine de teşekkür belgeleri verildi.

Ödül töreninde açılış konuşmasını yapan Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih UYGUN konuşmasında; “2014 yılında çıkmış olduğumuz bu yolda çeşitli zorluklarla karşılaşmamıza rağmen vatanımızın ve milletimizin teminatı olan gençlere sahip çıkma arzumuz hiç şaşmadan devam edip faaliyetler üreterek programlar yapmaya devam ediyoruz. Bu faaliyetler kapsamında gençlerimizin her konuda faydalı bireyler olması maksadıyla çalışmalar yapmaktayız. Bu faaliyetler kapsamında gençlerimize kitap okumaya teşvik etmek ve kitap okumanın önemini onlara kazandırmak için bu projeyi düzenledik. Bizler el ele vererek okumanın önemini onlara anlatmaya çalıştık. Bu projelerin devamlılığının gelmesi çok önemlidir. Allah daha iyi ve ulusal manada projelerde buluşmayı nasip eylesin.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ; okumanın önemine değinirken, “Bu son dönemde katıldığım en güzel programlardan bir tanesidir. Çünkü içerisinde kitap ve kitap okuma barındırıyor. Öncelikle projenin yürütüldüğü ilçeler İkizce, Çaybaşı, Fatsa, Ünye ve Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü arkadaşlarıma ve ekibine bu projeye destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Okuma ve okuduğunu anlama kültürü çocuklarımızın birçok kabiliyetini arttıracaktır. Bu nedenle okuma konusunda gelen her türlü teklife açığız. Ben bu projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize de ömür boyu başarılar diliyorum hepsinin yüreğinden öpüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

“Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor Projesi” ile Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği tarafından 5501 kitap, ilimizin Altınordu, Ünye, Fatsa, İkizce, Çaybaşı ilçelerinde öğrenim gören 5.501 ortaokul ve lise öğrencisine hediye edilerek öğrencilerin okudukları bu kitapların özetleri ile yarışmaya katılmaları sağlandı. Altınordu, Ünye, Fatsa, İkizce, Çaybaşı ilçelerinden yarışmaya katılan öğrencilerimizden toplam 198 öğrenci ödül almaya hak kazandı.

         “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor” Projesi kapsamında öğrencilerimizin hazırladığı özetleri inceleyen ve değerlendiren, ilçelerimizdeki Türk Dili ve Edebiyatı ve Türkçe öğretmenlerinden oluşan komisyonları başkanları; Ali ÖZCAN, Filiz KAPLAN, Ezel BAYIR, Hüseyin DURMUŞ, Elif KUMAŞ’a plaketleri takdim edildi. 

        Proje kapsamında hazırlanan kitap özetlerini değerlendiren, ilçelerimizdeki Türk Dili ve Edebiyatı ve Türkçe öğretmenlerinden oluşan komisyon üyelerine teşekkür belgesi Cemil Cebeci, Nedim Gümüşkaya, Murat Candaş, Zühal Çağlar, Sezgin Taş, Mehmet Türkcan, Orhan Bayazıt, Erkan İyigün, Aysel Yücesoy, Nihal Çabuk Bedir, Meryem Yılmaz, Kenan Özgül, Murat Örtücü, Hayri Köroğlu, Esra Bayır, Aydın Anal, Fatih Avcı, Kemal Bahçe, Oğuzhan Yılmaz, Vehbi Ateş, Fatma Nihal Kırman, Ahmet Burnaz, Eylem Seferoğlu, Ayşegül Dutkan, Bilal Yılma, Solmaz Gezer, Levent Şen, Nurhan Çiftçi, Mehmet Tonbaz, Muharrem Altınparmak, Nevin Kasımoğlu, Nuray Aydın, Leyla Gencer öğretmenlerimize teşekkür belgeleri verildi.

Yarışmada derçe alan Öğrençilere çeşitli hediyeler verildi. Hatıra  resmi cekimiyle porogram sona erdi. 

                                                                                                                                                                                                                                                                        16-01-201916-01-201916-01-201916-01-201916-01-201916-01-201916-01-201916-01-201916-01-201916-01-2019

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.