ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA' nın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA' nın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Tüm Dünya'yı tehdit eden Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl coşkusunu evlerimizde yaşayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. Yıldönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.

Her yıl sokaklarda kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu salgın sebebiyle meydanlarda kutlayamasak da evlerimizde balkonlarımızda çocuklarımızla birlikte yaşayacağız. 

23 Nisan, Türk MiIIeti'nin kendi geleceğini beIirIediği, egemenliğin miIIet iradesine bırakıldığı ve miIIetin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir.

23 Nisan 1920 Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluş gününü Mustafa Kemal Atatürk bir bayram olarak kabul ederek, çocuklara verdiği değeri ve önemi bir kez daha göstermiştir.

Varlıklarıyla hayatımıza neşe katan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın; kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmeleri en büyük dileğimizdir.                  

Bu  duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yılını ve Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sağlık mutluluk ve başarılar dilerim.

 

                                                                                                                                                                                                                                                          Saygın ATİNKAYA

                                                                                                                                                                                                                                                       Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü   

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.