ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA´ nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA´ nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 26 Ağustos´ta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Cumhuriyetimize hayat veren aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen büyük zaferinin 99. yıldönümüne erişmenin heyecanı ve gururu içerisindeyiz.

30 Ağustos Zaferi, Yüce Türk Milletinin Şanlı Ordumuz ile birlikte yazdığı bir destandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Milli tarihimiz çok büyük ve parlak zaferlerle doludur. Fakat Türk Milletinin burada kazandığı zafer kadar neticeli ve bütün tarihe, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni yön vermekle, kesin tesirli böyle bir meydan muharebesi hatırlamıyorum" diyerek 30 Ağustos Zaferinin tarihteki yerini ortaya koymuştur.  

Asırların mücadeleleri sonucunda kazanılmış olan kutlu vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba, bugün bizim yolumuzu aydınlatan en önemli manevi kaynaklarımız arasındadır. Aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak bizlerin en önemli görevidir.

  Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, kahraman ordumuzun tüm mensuplarının ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum. 

                                                                                                                                                                                                                                                                       Saygın ATİNKAYA 

                                                                                                                                                                                                                                                           Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.