ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA'nın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Türk Milleti'nin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102. yıldönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.  
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA'nın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Milli Mücadelenin zor koşullarında kaleme aldığı İstiklal Marşı ile bu vatana olan sevdasını, Türk milletinin bağımsızlığına olan inancını ve içindeki imanı dile getiren Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle yâd ediyor, İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 102. yılını kutluyorum.

Her kelimesiyle, her dizesiyle yüreklerimize işleyen ve her okuduğumuzda milli birlik ve beraberliğimize olan inancımızı ve cesaretimizi pekiştiren İstiklal Marşımız, aynı zamanda milli kimliğimizin de temsilidir.

Bu toprakların vatan olabilmesi için Milli Mücadele sırasında canını ve kanını ortaya koyan tüm vatan evlatları için, onlardan bize emanet bu vatana lâyık olmak ve daima rehberimiz olacak ay yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırmak hepimizin aslî görevidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin de o günleri destansı şekilde anlatan 102 yıllık bu kimliğe sahip çıkacaklarından hiç şüphem yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere milli mücadelemizde kahramanca yer alan aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, şükran ve minnetlerimi sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                              Saygın ATİNKAYA

·                                                                                                                                                                                                                                                    Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü     

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.