ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA'nın 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. Yıldönümü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA'nın 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. Yıldönümü Mesajı

Kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa eden aziz milletimizin tarihin akışını değiştirdiği Çanakkale Zaferi'nin 107. Yıldönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. 18 Mart Şehitler günü münasebetiyle başta Çanakkale şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İnancımızın en önemli değerlerinden birisi olan şehitlik mertebesi her bir ferdimizin arzuladığı yüce bir mertebedir. Vatan uğruna, mukaddesat uğruna, istiklal uğruna seve seve canını feda etmek, hamuru İslami değerlerle yoğrulmuş olan milletimizin karakteri haline gelmiştir.  

Bugün yüce değerler uğruna malını, canını, evladını çekinmeden feda etmeye hazır olan milletimizin yazdığı en büyük destanlardan birisi olan Çanakkale Zaferi'nin 107. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz. Çanakkale Zaferi dünya tarihindeki en müstesna destanlardan birisidir. Batılı emperyalist devletlerin hakkı değil gücü üstün tutan bir anlayışla tüm dünyayı sömürgeleştirdiği bir dönemde milletimiz dünyanın en gelişmiş silahları karşısında iman varsa imkân vardır düsturuyla hareket etmiş; her türlü imkânsızlıklara rağmen iman dolu göğsünü bu hayâsız akınlara siper etmiş ve tüm dünyaya "Çanakkale Geçilmez." dedirtmiştir. Bu zafer tüm mazlum milletlere emsal teşkil etmiş, kapkaranlık gecelerin ardından kardan beyaz bir aydınlığın geleceği noktasında umut ışığı olmuştur. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 107. yıldönümünü kutlarken, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunarım.                                                                                               

  Saygın ATİNKAYA 

                                                                                                                                                                                                                                                  Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.