ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya'nın " 24 Kasım Öğretmenler Günü " Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya'nın

  "24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, istikbalimizin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali, gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmamızda en büyük güvencemiz,  gençlerimizin geleceğe hazırlanmalarında önemli bir rol oynayan, saygıdeğer olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden öğretmenlerimize şahsım ve eğitim hayatının bütün paydaşları adına şükranlarımı sunuyorum.

     Başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete göç etmiş bütün öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Uzun yıllar boyunca öğrencilerini çok büyük bir hassasiyetle, büyük bir fedakârlıkla yetiştirmiş, bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.

     İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkânsızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbali açısından büyük önem taşımaktadır. "Güçlü toplum, güçlü Türkiye" hedefimize bizleri taşıyacak olan gücümüz, tarihini bilen, dinamik, açık fikirli, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. İşte bu kutsal mesleği icra eden, sevgi ve fedakârlık timsali öğretmenlerimiz,  çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir.

     Yurdumuzun her köşesinde fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleğinin gerekliliklerini yerine getiren,  tüm dünyayla beraber ülkemizi de olumsuz etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle görevlerini yüz yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de büyük bir özen ve özveriyle yerine getiren öğretmenlerimiz,  her türlü övgü ve takdire layıktır. Bu vesile ile Kovid-19 salgınında yaşamını yitiren tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, tedavileri devam eden öğretmenlerimize de acil şifalar diliyorum.

     Aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olduğuna inandığımız öğretmenlerimiz yine milletimizin kendisine yüklediği büyük sorumluluğun bilincinde, üstün bir vazife şuuruyla, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerdir.

 

     Bu duygu ve düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm eğitim camiamıza mutlu ve üstün başarılarla dolu bir eğitim hayatı diliyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                         Saygın ATİNKAYA

                                                                                                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.