ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, istikbalimizin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali, gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmamızda en büyük güvencemiz,  gençlerimizin geleceğe hazırlanmalarında önemli bir rol oynayan, saygıdeğer olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden öğretmenlerimize şahsım ve eğitim hayatının bütün paydaşları adına şükranlarımı sunuyorum.

            Başta görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere, ahirete göç etmiş bütün öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Uzun yıllar boyunca öğrencilerini büyük bir hassasiyet ve fedakârlıkla yetiştirmiş, bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.

            İlim ve bilgide üstünlüğü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkânsızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları, milletimizin istikbali açısından büyük önem taşımaktadır.  Tarihini bilen, dinamik, açık fikirli, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. İşte bu kutsal mesleği icra eden, sevgi ve fedakârlık timsali öğretmenlerimiz,  çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedirler.

            Aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olduğuna inandığımız öğretmenlerimiz, yine milletimizin kendisine yüklediği büyük sorumluluğun bilincinde, üstün bir vazife şuuruyla, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerdir.

            Bu duygu ve düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 95,yıl önce Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde tüm eğitim camiamıza mutlu ve üstün başarılarla dolu bir eğitim hayatı diliyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                        Saygın Atinkaya                                                                                                                                                                                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü   

 

 

                                                                                                                                                         

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.