ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA´nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA´nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Dünya milletleri tarihinde, milli duygular etrafında, sarsılmaz ortak bir iradeyle bir araya gelip, esaret zincirlerini kıran, kendi bağımsızlık destanını yazan toplumlar nadirdir. İşte necip milletimiz bunu başaran bir millettir.  

Yokluk ve yoksulluk içerisinde tüm dünyaya karşı mücadele eden ve zafere ulaşan ecdadımız güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Bu, milletimizin, fedakârlığının, azminin, vatan ve millet sevgisinin doğal sonucudur.  

29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilanı ile Milletin Üstünlüğü kabul edilerek, bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur.  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir. Yönetim şekli, halkın mukadderatını bizzat ve fiili olarak yönetmesi ilkesine dayanır. Türk Milleti'nin öz yapısına ve geleneklerine en uygun yönetim Cumhuriyet yönetimidir." diyerek Milletin egemenliğinin esas alındığını ilan etmiştir.  

Tarihimizin dönüm noktası olan Cumhuriyet, getirdiği yenilik ve başarılarla, akılcılığa,  bilime ve özgür düşünceye dayalı, çağdaş Türkiye'nin mayasını atmıştır. Birlik ve beraberlik duyguları içerisinde, milletimizin ulvi değerlerine bağlı kalarak, en müreffeh ve en medeni toplumu oluşturmak görevimiz ve gayemizdir. Cumhuriyetimizin hoşgörü ve demokrasi ikliminde, her alanda başarılı bireyler yetiştirerek, Dünya devletleri arasındaki yerimizi almak hedefimiz olmalıdır. 96 yıllık Cumhuriyetimiz karşılaşabileceğimiz zorluklar karşısındaki en büyük güç kaynağımızdır.  

Bu özel günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor; öğrenci, öğretmen ve velilerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                                                                                                             

 

                                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                                                          Saygın ATİNKAYA

                                                                                                                                                                                                                 Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.