ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya'nın Yarıyıl Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 1. kanaat döneminin sona ermesi münasebetiyle mesaj yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya'nın Yarıyıl Mesajı

Saygıdeğer Veliler;

Bugün itibariyle ilçemiz genelinde 67 resmi ve özel okulumuzda 24777 öğrencimiz karne alacak. 2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci dönemini tamamlarken, eğitim- öğretimin en önemli paydaşı olan siz değerli velilerimize, okullarımıza ve öğretmenlerimize verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki karne öğrencilerimizin, sevgili yavrularımızın yeterliliklerini veya yetersizliklerini belirlemekten çok, biz eğitim sağlayıcılarının bütün eğitim paydaşlarının, çocuğumuzun hak ettiği eğitimi vermede eksikliklerimizi de göstermektedir. Karneler bize hep beraber geleceğe hazırladığımız yavrularımızın nelerini daha yapmamız gerektiğini göstermesi açısından manidardır. Buradan hareketle çocuklarımızın eksikliklerini tamamlamada ikinci dönem daha çok çaba göstermemiz gerektiği analizini yapmamız gerekiyor. Lütfen çocuklarımızın her birinin farklı bireyler olduğunu unutmayıp, başka çocuklarla kıyaslama yoluna gitmeyelim. Karneleri yarıştırmayalım. Her çocuk bizim için çok özeldir. Her biri birbirlerinden mizaç olarak, yetenek olarak, fiziksel olarak farklıdır. Sosyal medyada çocuklarımızın karnelerini yayınlamaktan imtina edelim. Dönem arasında beraber vakit geçirip, sevdiği faaliyetleri yapmasına imkân tanıyalım.

Sevgili Öğrenciler,

Bu gün karnelerinizi alacaksınız. Karnelerinizde sizi üzecek notlarda olabilir. Unutmayalım ki başarmak için çaba çok önemlidir. Biliyoruz ki birinci dönem çok çalıştınız. Gelecekte bu ülkenin en onurlu bireyleri olacaksınız. Bunu için vazgeçmeden, yorulmadan çabalamamız gerekiyor. Karneleriniz sizin çabanızın göstergesidir. On beş günlük bu dinlenme süresince ikinci dönemi planlayın. Sevdiğiniz faaliyetleri gerçekleştirmeye özen gösterin.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Bu gün biliyorum ki sizin için buruk bir gün. Sevgili yavrularımızdan, on beş gün ayrı kalacaksınız. Her çocuk farklıdır, felsefesi eğitimin en önemli argumanı olduğu bilincinden yola çıktık. Çocuklarımızın bireysel farklılıklarını öne çıkararak eğitim faaliyetlerinizi buna göre planladınız. 2023 eğitim vizyonunun ışığında eğitim camiası olarak çıktığımız bu kutsal yolda , "İddialıyız, Geleceği inşaa ediyoruz" sloganımızı gerçekleştirmek için yoğun çaba harcıyorsunuz. Eğitimde yeni başarı hikâyelerinin başkahramanı sizlersiniz. Milletçe sizlere olan inancımız tamdır.

2019-2020 Eğitim öğretim yılı birinci dönemini tamamlarken; bizlere desteğini esirgemeyen velimizden, sivil topum kuruluşlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, derneklerimize, yerel yönetimlerimizden, mülki idare amirlerimize, basın mensuplarımıza, servis şoförlerimizden, aşçılarımıza, yardımcı personellerimize, okul idarelerimiz ve öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Biliyoruz ki Fatsa "en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır" felsefesi içerisinde eğitim destanları yazmaya adaydır.

Sevgilerimle.

 

Saygın ATİNKAYA

ilçe Milli Eğitim Müdürü

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.