ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına Girecek Öğrencilerimize Mesajı

26 Haziran Cumartesi ve 27 Haziran Pazar günleri yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek adaylara başarılar dilerim.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına Girecek Öğrencilerimize Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Yoğun bir çalışma temposunun ardından 26 Haziran Cumartesi ve 27 Haziran Pazar günleri yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na gireceksiniz. Bu sınavda geleceğinizi inşa etmek için uğraş vereceksiniz. Emek ve gayretlerinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum.

 Sınav başarısının en önemli şartlarından birisi de hiç kuşkusuz rahat ve yerinde bir kaygı düzeyiyle sınava girmektir. İnanıyorum ki sizler, eğitim hayatınız boyunca edindiğiniz bilgi ve birikimleri, heyecana ve strese kapılmadan sınava yansıtacak ve hak ettiğiniz başarıya ulaşacaksınız.

 Devletimiz, sizin eğitim-öğretim kalitenizi artırmak ve sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için gayret sarf ediyor. Sizler de verilen tüm bu emekleri değerlendirmek için çok gayret ettiniz. Girecek olduğunuz sınav ise bu çalışmalarınızın değerlendirileceği bir vasıta olacak. Kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın. Sınav günü heyecanınızı kontrol altında tutun ve sizi olumsuz anlamda etkileyecek her türlü iletişimden kendinizi soyutlayın.

 Başarılı olacağınıza gönülden inandığım bu sınavda sizler için Allah'tan muvaffakiyet diliyorum.

 

 Sayın Veliler;

Sizin yavrunuzla birlikte milyonlarca genç de bu sınavda ter dökecek. Malumunuz olduğu üzere çocuğunuz, hayatındaki çok önemli dönüm noktalarından birinden geçecek. Sizler de bunun farkında olarak ona gereken moral-motivasyonu sağlamaya çalışmalısınız.  Sınavın sonucu her ne olursa olsun, onu koşulsuz sevdiğinizi unutmamalı ve bu duygunuzu da çocuğunuza hissettirerek rahat bir şekilde sınav sürecini yaşamasını sağlamalısınız. 

 26 Haziran Cumartesi ve 27 Haziran Pazar günleri gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına girecek olan öğrencilerimizi yetiştiren yönetici ve öğretmenlerimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.                          

 

 

                                                                                                                Saygın ATİNKAYA

                                                                                                               Fatsa ilçe Milli Eğitim Müdürü

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.