ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu Yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programı Uygulayan Yabancı Dil Proje İmam Hatip Ortaokulu Oldu.

İlçemiz Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu Yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Programı Uygulayan Yabancı Dil Proje İmam Hatip Ortaokulu Oldu.

 

İlçemiz Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu Yoğunlaştırılmış İngilizce Dil programı uygulayan Yabancı Dil Proje İmam Hatip Ortaokulu olmuştur. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından okulların sahip olduğu imkânlar ve şartların değerlendirilmesi sonucu Genel müdürlük bünyesinde oluşturulan iki farklı komisyon eşliğinde aşağıdaki hususlara dikkat edilerek değerlendirme yapılmıştır:

1.İllerin genel müdürlüğümüze üst yazı ile gönderdiği nihai teklif listeleri üzerinden inceleme yapılmıştır.

2. İnceleme esasları için 5 kategori belirlenmiştir.

A. Okulun İnsan kaynağı yeterliliği

B. Okulun Teknolojik alt yapı desteği

C. Öğrenciler için okul bünyesinde yabancı dil eğitimini destekleyen nitelikte araç gereç ve fiziki ortam bulunuyor olması

D. Kütüphane, okuma salonu vb. alanların olması

E. Yabancı dil alanında yapılan proje ve çalışmaların bulunuyor olması

(E-Twinning, Erasmus, TÜBİTAK, English-Arabic Feast, Yarışmalar, Tiyatrolar, Yerelde yabancı dile yönelik uygulanan çalışmalar, okul içi aktiviteler, vb.)

Puanlama da en çok puan projeler ve çalışmalar kısmına verilmiştir.

3.Yukarıda belirlenen kategorilerle ilgili ilk değerlendirme okulların KTS platformu üzerinde doldurdukları anket formu üzerinden yapılmıştır.

4.Form değerlendirmesi ile beraber okul Web siteleri incelenerek yapılan çalışmalar ve okulun uygunluk durumu tespit edilmiştir.

5.Nihai oluşan değerlendirme sonrası ortalama puanlar göz önüne alınarak göre listeler belirlenmiştir.

Bu değerlendirme sonucunda Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu Türkiye genelinde Yabancı Dil proje İmam Hatip Ortaokulu olmaya hak kazanan 423 okul arasına girmeye hak kazanmıştır. Uygulamaya 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 2 şubede dil sınavıyla öğrenci alınarak başlayacaktır. Yapılacak sınava 4. Sınıfı bitirmiş olan ortaokulların 5. Sınıfında okuyacak tüm öğrenciler katılabilecektir. Sınav kazanan öğrenciler 5.6.7. sınıflarda yoğunlaştırılmış İngilizce programı alacak ve İngilizce konuşma, okuma ve anlama alanlarında yabancı dil yetkinliğe sahip olarak mezun olacaklardır. Yapılacak sınavın içeriği, kontenjan durumu ve diğer ayrıntılar kamuoyu ile süreç içerisinde paylaşılacaktır.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.