ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde e-Twinning Ödül Töreni Gerçekleştirildi

İlçemizde e-Twinning Ödül Töreni Gerçekleştirildi

İlçemizde düzenlenen ödül töreni, Fatsa, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Kumru, Korgan ilçelerinden 68 öğretmen 44 yönetici olmak üzere toplam 112 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Fatsa Kültür Sarayında düzenlenen eTwinning ödül törenine, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atınkaya, Şube Müdürümüz Musa Gözüdik ve Ordu eTwinning İl Koordinatörü Burçak Özyurt Çankırılı ile "eTwinning Okulu" olmaya hak kazanan okulların yöneticileri ve Ulusal/Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimiz katıldı.

Düzenlenen ödül töreni, Ordu eTwinning İl Koordinatörü Burçak Özyurt Çankırılı'nın ilimizde yürütülen ve planlanan projelerle ilgili bilgi verdiği sunum ile başladı. Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Çankırılı, büyük bir katılımın gerçekleştiği programda; eğitimin milletleri birleştiren, gelişime ve ilerlemeye açık misyonunun 21. yüzyıl ihtiyaçlarını belirleyen ortak yönelişler olduğunu ifade etti.

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya, "Ordu'da 111 okulumuz Ulusal Kalite Levhası, 195 öğretmenimiz toplamda 429 Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi alırken 60 okulumuz " eTwinning Okulu" unvanı almaya hak kazandı. Ortaya konulan performans ve alınan sonuçlarla göz dolduran Ordu eğitim camiamız Avrupa Birliği projelerinde ortaklarla kurulan iş birliği, proje sayısı ve çeşitliliği bakımından büyük bir mesafe kat edildiğini göstermiş oldu." dedi.

Hedefimizin öğrenci ve öğretmenlerimizin AB projeleri içerisinde yer almalarını sağlayarak yabancı dil yeterliliklerini geliştirmelerini, eğitim dünyasındaki yeni yaklaşımları paylaşmalarını ve daha iyi eğitim öğretim becerileri geliştirmelerini sağlamak olduğunu ifade eden Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Ordu'da projeler konusunda yeterli seviyedeyiz fakat, kendimizi yeterli olmanın da ötesine taşımalıyız. ERASMUS, TÜBİTAK, TEKNOFEST ve eTwinning alanlarında öğretmenlerimizin nitelikli ve nicelikli projeler ortaya koyduklarını görüyorum. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerini yurt dışı kaynaklı beslemek, dijital içerik geliştirmeleri ve eğitim ortamları oluşturmalarını sağlamak için çalışmalar yapıyoruz. Sizlerin kişisel ve mesleki gelişimlerinize sağladığı katkıların yanı sıra öğrencilerinizle keyifli ve verimli vakit geçirme imkânı sunan eTwinning, yeniliğe ayak uydurmamız gereken çağımızda önemli bir köprü vazifesi görüyor." dedi.

Türkiye'nin, eTwinning alanında  yapılan proje ve kazanılan ödüller açısından Avrupa'da birinci sırada yer aldığını ifade eden Müdürümüz, konuşmasında "Kayıtlı öğretmen sayısı bakımından ilimiz, 10.389 ile 81 il içinde 17.sırada. Kayıtlı proje sayısı bakımından 2.979 proje ile 81 il içinde 15. sıradadır. eTwinning, Avrupa'ya uzanan bir yol ve sizler de Ordu'muzu bu yolda çok güzel temsil ettiğinizi almış olduğunuz etiketlerle de göstermiş oldunuz. Ordu' nun fark yaratan öğretmenlerine ve okul yöneticilerine gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Daha başarılı ve kaliteli projeler yürüteceğiniz bu yolda, hepinize başarılar diliyor ve hepinizi tebrik ediyorum."dedi.

Tören, protokol konuşmalarının ardından İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya'nın günün anısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'na tablo takdimi ve katılımcılara ödüllerin takdimiyle sona erdi.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.