ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Öğrenci Taşımacılığı Yapan Araçlar Denetlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saygın ATİNKAYA' Meşebükü İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi. Müdürlüğümüz destek hizmetleri birimince okul servis araçlarının kontrolleri yapıldı.
İlçemizde Öğrenci Taşımacılığı Yapan Araçlar Denetlendi.

İlçemizde taşımalı eğitim yapan öğrencilerin, okullarına güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla okul servis araçları denetlendi. 

Öğrencilerimizin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla sabah erken saatlerde belirli güzergâhlarda başlayan denetimde, çeşitli köylerden ilköğretim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu minibüsler teker teker durdurularak taşımalı ilköğretim yönetmeliği ile okul servis araçları yönetmeliğine uyup uymadıkları kontrol edildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA ve Şube Müdürümüz Muhammet ANCAZA başkanlığında yapılan denetimlerde, araçta bulunan öğrenciler için emniyet kemeri, şoförlerin kılık kıyafetleri, araçların bakım ve temizliği, araç muayeneleri, yangın tüpü, ilk yardım çantası olup olmadığı kontrol edilerek eksiği olan şoförlere gerekli uyarılar yapıldı. 

Öğrencilerimizin evlerinden okullarına, okullarından evlerine, güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak üzere belli aralıklarla bu denetimlerin yapıldığını ve bundan sonra da yapılacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, kemer  takan öğrencileri çikolatayla ödüllendirdi. Öğrencilerin güvenli ve sağlıklı bir şekilde okullarına taşınmaları için ellerinden gelen her türlü çabayı sarf ettiklerini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Muhammet ANCAZA Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği'ne uygun şekilde araç kullanan ve yönetmelik gereği aracında eksiği bulunmayan araç şoförlerine teşekkür etti.       

                                                                                                                                                                                                                                                       11-09-2019 11-09-2019 11-09-2019

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.