ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemize, Türk Kızılayı Fatsa Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları’nın girişimleriyle ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kardeşi İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım’ın desteği yapılacak olan anaokulu için ilk kazma vuruldu.

İlçemize, Türk Kızılayı Fatsa Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları’nın girişimleriyle ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kardeşi İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım’ın desteği yapılacak olan anaokulu için ilk kazma vuruldu.

İlçemize, İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım’ın desteği ile 380 metrekarelik alana 8 derslikten oluşacak modern anaokulunun ilk kazması vuruldu. Dumlupınar Mahallesi’nde yapılacak anaokulunun inşa çalışmalarını yerinde inceleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN’a, Türk Kızılayı Fatsa Şube Başkanı Erdi ŞEVKETOĞULLARI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA ve İlçe Mili Eğitim Şube Müdürleri eşlik etti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, “Dumlupınar İlkokulu bahçesine İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım himayesinde yaptırılan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından da desteklenen anaokulu temel çalışmasında incelemelerde bulundu.

Türk Kızılayı Fatsa Şube Başkanı Erdi ŞEVKETOĞULLARI ise, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, her zaman Türk Kızılayı’nın hayatın her alanında var olduğu ifade ediyorduk ve buna en güzel örnek ise girişimlerimiz sayesinde ilçemize kazandırdığımı bu güzide anaokulu projesidir. ‘Anaokulu projesi’, Başbakanımız Binali Yıldırım’ın kardeşi İstanbul Kızılay Şube Başkanımız İlhami Yıldırım’ın hayata geçirdiği bir projedir. Şunu belirtmek isterim ki bu proje il bazında yapılması planlanan bir projedir. Bu projelerden bir tanesi Fatsa’mıza verildi. Bizde bu prosedürleri bitirdik. Bugün itibariyle inşaatımıza başlıyoruz. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde de anaokulumuz için temel atma töreni yapacağız. Anaokulumuzu Eylül ayına yetiştirmeyi düşünüyoruz. Muhtemelen de Eylül ayında bitmiş olacak. Çocuklarımız gerek fiziki gerekse donanım anlamında son teknoloji kullanılarak, yapılacak anaokulumuza Eylül ayında eğitim alacaklar. Yavrularımız burada okul öncesi eğitimi alırken, bizde onların mutluluğunu yaşayacağız” diye konuştu.

 

20-05-201720-05-201720-05-201720-05-201720-05-2017

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.