ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Sad┠Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” İl Finali Gerçekleştirildi

İmam Hatip Liseleri Arası “Genç Sad┠Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” İl Finali Gerçekleştirildi

 Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseler arası “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” Ordu İl Birinciliği Yarışması Altınordu Selimiye Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. 

Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde gerçekleştirilen programa; Vali Yardımcımız Sayın Adem Öztürk, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Fikri Balta, Millî Eğitim Müdür yardımcılarımız Avni Günay ve Olgun Küçük, okul müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

Altınordu Selimiye Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürü Yakup Kaya’nın açılış konuşmasının ardından; Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, bir konuşma yaparak, yarışmaya katılan öğrencilere başarılar diledi ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

Daha sonra yarışmaya katılan öğrenciler, “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışmasında performanslarını sergilediler. 

                “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” kategorisinde 18 İmam Hatip Lisesinin katıldığı yarışmanın sonucunda; 

Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” dalında; Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ahmet Yüksel birinci, Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mahmutcan Karakaya ikinci, Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Nurullah Duman üçüncü oldu.

Yarışma sonunda dereceye giren ve katılımda bulunan tüm öğrenci, idareci ve rehber öğretmenlere belgeleri ve hediyeleri Vali Yardımcımız Sayın Adem Öztürk, Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş ve Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Fikri Balta tarafından takdim edildi.                                                                  

    22-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-2017

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.