ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Birliği Protokol İmzalandı

Fatsa Sanayi sektöründe meydana gelen gelişmeler ile eğitim sisteminin eş güdümünü sağlamak, sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayarak istihdama katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokol imzalandı.
 İş Birliği Protokol İmzalandı

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mesleki Eğitim Merkezi ve Fatsa OSB'de faliyet gösteren Tekstil ve konfeksiyon sektörü temsilcileri ile mesleki eğitim işbirliği Protokolü imzalandı. Protokol ile 3308 sayılı mesleki eğitim kanununda belirtilen alanlarda mesleki eğitim ve istihdam süreçlerini hayata geçirmek amaçlanmaktadır. Ülkemizin ekonomik bilgileri arasında ihracatta büyük payı olan tekstil konfeksiyon sektöründeki hızla gelişmeler ile meslek eğitimi eşgüdüm sağlamak sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılama noktasında Meslek Eğitim Kurumları önemli bir misyonu üstlenmiştir. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya yaptığı değerlendirmede mesleki eğitimde en son yapılan düzenlemelerle 34 alan 184 dalda öğrencilerimize işletmelerde mesleki eğitim verilmektedir en az 50 çalışanı olan sektörlerle imzalanan protokol protokollerde istihdam sağlayan işletmelere çırak öğrencilere askeri ücretin % 30'u 12 sınıf öğrencilere ve ustalık telafi programı telafi programı dahil olan öğrencilere istihdam eden firmalara ise Asgari ücretin net tutarının yüzde %50 kadar stajyer öğrenci için devlet katkısı ödenmektedir dedi. Atinkaya şu an itibarıyla Fatsa OSB'de faaliyet gösteren yaklaşık 25 sektör ile protokol imzalandığını belirtti ustalık telafi programı kapsamında lise ve üniversite mezunlarını kapsayan 27 haftalık program sonrasında yararlanacaklar ustalık ve Usta öğrencilik sınavlarına girerek belgelerini alabilmektedirler Fatsa'da bulunan tüm firmalarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

 Protokol imzalanan firmalar: 

24-06-2022

 

24-06-202224-06-202224-06-202224-06-2022

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.