ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

JAPON-TÜRK ORTAKLIĞI İLE KADINLARA YÖNELİK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ HAYIRLI OLSUN.

JAPON-TÜRK ORTAKLIĞI İLE KADINLARA YÖNELİK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ HAYIRLI OLSUN.

Proje Adı: Fatsa'da Kadınlar için Mesleki Eğitim Atölyesi Sağlanması Projesi

Uygulayıcı Kurum Adı: Fatsa Belediyesi ? Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü

Hedef Bölge: Ordu İli Fatsa İlçesi

Hibe Miktarı: 68,545 USD

Projeden Faydalanacak Kişi Sayısı: Yıllık 250 kişi

Proje İçeriği: Ordu ili, Fatsa ilçesindeki kadınların istihdam şansını arttırmak, gelirlerini güvence altına almak ve arttırmak için mesleki eğitim atölyesinin onarımını yapmak, mesleki eğitimde kullanılacak ekipmanları sağlamaktır.

Fatsa'da Kadınlarımız için Mesleki Eğitim Atölyesi Sağlanması Projesi' kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi'mizin paydaş olduğu kadınlara yönelik mesleki eğitim merkezimizin uygulama kararı Japon Büyükelçiliği'nin resmî web sayfasından duyurulmuştur.

Türkiye'de 730'dan fazla proje başvurusu içerisinden titizlikle yapılan incelemeler sonucunda Fatsa Belediyesi ve Fatsa Halk Eğitim Merkezi ortaklığında yürütülecek proje, hibe desteği almaya hak kazanan 10 proje arasında yer almıştır. Kadınlarımız için Mesleki Eğitim Atölyesi Sağlanması Projesi aynı zamanda Fatsa Belediyesi tarihinde ilk uluslararası hibe destekli proje özelliği taşıyor.

Proje kapsamında 250 işsiz kadınımıza iş imkanı sağlanacaktır. Fatsa Halk Eğitimi Merkezi aracılığı ile verilecek eğitimler sonucunda kadınlarımız için "İŞ GARANTİLİ" fırsat oluşturulacaktır.

Projenin hazırlanmasında emeği geçen Fatsa Belediyesi'ne, Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne, Türkiye Japon Büyükelçiliği'ne ve katkısı olan herkese teşekkür ederiz.

 

02-04-202102-04-202102-04-202102-04-202102-04-202102-04-2021

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.