ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karadeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Bölge Toplantısı İlçemizde Yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu,  ilçemizde düzenlenen Karadeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu tarafından düzenlenen bölge toplantısına katıldı.
Karadeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Bölge Toplantısı İlçemizde Yapıldı.

Düzenlenen toplantıya İl Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya.İl Milli Eğitim  Şube Müdürü Yusuf Acar, Fatsa Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (Tüsekon) Genel Başkanı İsmail Yılmaz, Tüsekon Genel Başkan Vekillerinden Nusret Türker ve Musa Ayan, Batı Anadolu Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu (Baskef) Başkanı Mehmet Dağdelen ve Tüsekon Denetim Kurulu Başkanı Merih Kargı ve sürücü kurslarından yöneticiler katıldı.

Toplantıda sürücü kursları tarafından verilen eğitimin önemine değinilirken, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nde belirtilen özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarının eğitim ve sınav standartlarının yükseltilerek kalitelerinin artırılması konularında görüş ve öneriler dile getirildi. Ayrıca; 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'ndeki Trafik ve Sürücü Eğitimi başlığına istinaden, teorik eğitimler ve e sınavları, direksiyon eğitimleri ve sınavları, taban fiyatın korunarak haksız rekabetin önlenmesi konuları istişare edildi.

Fatsa'mızda sizleri ağırlamaktan onur duyduğunu belirten İlçe Milli Eğitim müdürümüz Saygın Atinkaya burada alınan kararalar ülkemize hayırlı olun dedi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu' ise "Trafikteki can kayıplarının ve ciddi yaralanmaların azaltılması için sürücü eğitimleri büyük önem taşıyor.  Sürücü kurslarımızın bu noktada rolü çok büyüktür. Hayatımızın her alanında yer alan karayolu ulaşımının sağlıklı ve güvenli bir hale getirilmesi için bizlere büyük sorumluluklar düşüyor.  Trafikteki her insan hayatının sorumluluğu hepimizin omuzlarında yer alıyor. Bizler bu sorumluluğu en büyük ilkemiz haline getirerek trafikteki kazaları en aza indirmek için çalışıyoruz. Bu bağlamda Cumhurbaşkanlığımız koordinesinde hazırlanan "2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi"nde yer alan "Söz konusu insan ise; trafikte "1" can kaybı bile fazladır!" düsturuyla Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan sınavlarda denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Sınav güzergâhlarının belirlenmesi ve düzenlenmesi, usta öğretici eğitimleri, MTSK sınavlarında görevli öğretmen eğitimleri gibi konular olmak üzere ilimizde çeşitli düzenlemeler ve eğitimlere devam ediyoruz." dedi.

MTSK sınavları ile ilgili çalışmaların yakından takip edildiğini ifade eden Müdürümüz Vargeloğlu, "Ordu Millî Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bu konuda Motorlu Taşıt Sürücü Kursu sahiplerine de çok iş düşüyor, özellikle sınav sırasında her kurstan bir temsilcinin bu sınav merkezinde bulunması gerekiyor ve sınavda görev alan görevlilere kursiyer kimlik tespitinde yardımcı olmanız gerekiyor." dedi.

Müdürümüz, konuşmasının devamında ilimizde faaliyet gösteren tüm Özel Eğitim Kurumları ile toplantı yapılacağını ve kurumların denetimi konusuna daha fazla zaman ayıracaklarını dile getirdi 

17-12-202117-12-202117-12-202117-12-202117-12-202117-12-202117-12-202117-12-202117-12-202117-12-2021

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.