ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kızılay’ın Fatsa İlçemize Kazandırdığı Anaokulu Törenle Açıldı

Kızılay’ın Fatsa İlçemize Kazandırdığı Anaokulu Törenle Açıldı

Başbakan Sayın Binali Yıldırım´ın eşi Semiha Yıldırım´ın himayesinde, Türk Kızılayı İstanbul Şubesince hayata geçirilen “81 İlde 81 Anaokulu” projesi kapsamında Fatsa ilçesindeki Dumlupınar İlkokulu bahçesinde yapımı tamamlanan “Hacı Huriye, Ahmet İbiş Kızılay Anaokulu”nun açılış töreni, Başbakan Binali Yıldırım’ın video konferans bağlantısı ile gerçekleştirildi.

Açılış törenine,   Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Eşi Selda Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Vali Yardımcılarımız Ekrem Ballı, Ahmet Arık, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, Kızılay Fatsa İlçe Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları, Kızılay Ordu Şube Başkanı İlhan Sağesen, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Okul öncesi eğitimin faydalarına değinen Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ordu ilinde okul öncesi eğitimin % 70 seviyelerinde olduğunu belirterek, yapılan eserler ile bu oranın artacağını söyledi.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, “Okul öncesi eğitimler sayesinde çocuklarımız teşekkür etmeyi, özür dilemeyi, temel insani değerleri alışkanlık haline getirmeyi öğreniyorlar. O yüzen fevkalade önemli buluyorum. İlimize baktığımızda, anaokulu okullaşma oranlarının % 70’lere doğru ulaştığını görüyorum. Böylesine güzel eserler ile bu rakamların daha da yukarıya çıkacağını düşünüyorum. Bu vesile ile çok değerli iş adamımız, hayırseverimiz İlhan İbiş beyefendiye, bu alicenap davranışı vesilesi ile bir kez daha teşekkür ediyorum. Ailesine bir değer ve gurur kattı. Anaokulumuzun Fatsa’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Türk Kızılay’ının çalışmalarına da değinen Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Kızılay’ın din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın neresinde olursa olsun bir mağdur, bir mazlum olduğunda onun yardımına koşan aziz Türk milletinin şefkat, merhamet ve yardım eli olduğunu kaydetti.

Açılışta  Fatsa Kızılay Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları da bir konuşma yaparak, Türk Kızılay’ının dünyanın farklı bölgelerinde milyonlarca insanlara yardım eli uzattığını hatırlattı ve Türk Kızılay’ının her geçen gün insani yardım alanında yürüttüğü yardım çalışmaları ile kapasitesinin arttırdığını aynı zamanda insani yardım çalışmalarında Afrika’dan Asya’ya küresel bir aktör haline geldiğini söyledi.  

Erdi Şevketoğulları, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi, geleceğimizin mimarları olan çocuklarımıza bu güzel okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Okulumuzun yapım süresince bizleri yalnız bırakmayan Ordu Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a, Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı’ya, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, anaokulunun Fatsa’ya kazandırılmasında katkıları olan eğitim gönüllüsü Hacı Huriye-Ahmet İbiş adına ilhan ibiş, İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım adına İstanbul Kızılay Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yetkin Çarpışır ile Fatsa Kızılay Derneği Şube Başkanı Erdi Şevketoğulları’na plaketleri, Valimiz Sayın Seddar Yavuz tarafından verildi.

Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ve diğer protokol üyeleri Hacı Huriye Ahmet İbiş Kızılay Anaokulu’nun sınıflarını gezerek detaylı bilgi aldı.

 

Hacı Huriye Ahmet İbiş Kızılay Anaokul’unun açılış töreni, Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın video konferans sistemi ile bağlanması ve kurdelenin kesiminin ardından tamamlandı.

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.