ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematiğe Dokunuyorum projesi imza protokolü Fatsa Belediye Başkan yardımcısı Muharrem Aktepe ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya arasında imzalandı.

Matematiğe Dokunuyorum projesi imza protokolü  Fatsa Belediye Başkan yardımcısı Muharrem Aktepe ile  İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya arasında imzalandı.

Fatsa Belediyesi ile Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında matematik eğitiminin kalitesinin artırılmasını sağlamak amacıyla Matematiğe Dokunuyorum projesi kapsamında Matematik Müzesi oluşturulması için protokol imzalandı. 
 Matematiğe Dokunuyorum projesi imza protokolü  Fatsa Belediye Başkan yardımcısı Muharrem Aktepe ile  İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya arasında imzalandı.

“MATEMATİK MÜZEMİZDE 36 TANE İSTASYON OLACAK”


 Matematik Müzesi imza protokolünün ardından bir konuşma yapan Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, “Matematiğe dokunuyorum projesi kapsamında Fatsa ilçemizde Fatsa Belediyemizle birlikte özellikle öğrencilerimizdeki matematik korkusunu yenmek amacıyla somut bir şekilde öğrencilerim modeller üzerinde görerek yaşayarak öğreneceği bir müze projesine imza atıyoruz. Bu müzenin içeriğinde şimdiye kadar matematikle  ilgili tüm alanların modelleri yer alacak. Bu modellerin üzerinde de eğitimciler gelen öğrencilere bilgi verip öğrencilerin matematiğe dokunarak, modellere dokunarak, görerek öğrenmesi sağlanmış olacak. Müzemizde 36 tane istasyon olacak. Bu istasyonların her birinde bir görevli öğretmenimiz duracak. Bu öğretmenler gelen ziyaretçileri matematik konusunda bilgilendirecek. Daha sonra bu öğrencilerimiz matematik atölyesine  geçecekler ve burada da hazırlanan materyallerle matematik öğretimini somutlaştıracaklar.” dedi.
  
“FATSA VE ÇEVRESİNDEN HER ÖĞRENCİ MATEMATİK MÜZESİNDEN FAYDALANABİLECEK”


Bu projenin Karadeniz bölgesinde tek olma özelliğine sahip olduğunu ifade eden Atinkaya, “Fatsa ilçemizin dışında ilimiz ve diğer bölgemizdeki bütün okullarımızın öğrencilerine Matematik Müzemiz  açık olacak. Bu konuda özellikle eğitimin kalitesinin artırılması konusunda yapılan bu tür faaliyetlere ve bu tür projelere belediyemizin desteği için teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
  Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe ise her zaman eğitimin kalitesinin artırılması konusunda Milli eğitim camiasına destek olduklarını belirterek, “Matematik Müzesinin matematik dersinde ve sınavlarında zorlanan ya da matematik bilgisini daha da artırmak isteyen öğrenci kardeşlerimiz için çok faydalı olacağına inanıyoruz, hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

12-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-201812-01-2018

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.