ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Medeniyetimin Tasavvurunda Geçmişin İzleri Geleceği İnşa Ediyor” Projesi Kapsamında Fatsa Kültür Sarayında MEDENİYETİMİZ VE GENÇLİK Konulu Konferans Düzenledi.

“Medeniyetimin Tasavvurunda Geçmişin İzleri Geleceği İnşa Ediyor” Projesi Kapsamında Fatsa Kültür Sarayında MEDENİYETİMİZ VE GENÇLİK Konulu Konferans Düzenledi.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Medeniyetimizin Tasavvurunda Geçmişin İzleri Geleceği İnşa Ediyor” projesi kapsamında Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında Medeniyetimiz Ve Gençlik Konulu konferans düzenlendi.

Konferansa  İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi öğretim görevlisi İlâhiyatçı-Araştırmacı-YazarÂdem SARAÇ konuşmacı olarak katıldı.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Saygın ATİNKAYA, Şube Müdürümüz Muhammet ANCAZA, Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, İlçe Mal Müdürü Ömer SEZGÜN, daire müdürlerimiz,  vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı 3 Nolu Salonda gerçekleştirilen konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında “Medeniyetimizin Tasavvurunda Geçmişin İzleri Geleceği İnşa Ediyor” projesi hakkında bilgi veren ve projede emeği geçenlere teşekkür eden ATİNKAYA, sözlerine şöyle devam etti; “ Biz Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak “Medeniyetimizin Tasavvurunda Geçmişin İzleri Geleceği İnşa Ediyor” projesi kapsamında gençlerimizi geçmişinden ilham alan ama geleceği de inşa edebilecek hassasiyete sahip bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içindeyiz. Bu yüzden projeye dahil olan öğrencilerimizi medeniyetimizde imge olarak belirlediğimiz tarihi yerlere, Fuat Sezgin İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesine götürdük. Yine Ankara Türsat gezisinde günümüz teknolojiyle buluşturduk. Bu anlamda onların geçmişle bağlantı kurup, geleceğe yön verebilmelerine katkıda bulunmayı amaçladık.” dedi.

Ardından Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro tarafından yürütülen “Medeniyetimizin Tasavvurunda Geçmişin İzleri Geleceği İnşa Ediyor” projesi tanıtım videosu izlendi. Tanıtım videosunun ardından İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi öğretim görevlisi İlâhiyatçı-Araştırmacı-YazarÂdem SARAÇ katılımcılara Medeniyetimiz ve Gençlik Konulu konferansı sundu. Konferansta gençlere seslenen Adem SARAÇ, gençliğin inşasında medeniyet köklerimize inmemiz gerektiğini, köklerimiz ile bağımızı ne kadar sağlam kurarsak, üzerine inşa edeceğimiz insan profili de o kadar sağlam olur dedi.

Yaklaşık bir saat süren konferans, gençlerle soru-cevap kısmından sonra sona erdi. Konferansın ardından Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi öğretim görevlisi İlâhiyatçı-Araştırmacı-YazarÂdem SARAÇ’ı makamında ağırladı.           

21-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-2019

             

      

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.