ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“MEDENİYETİMİZİN TASAVVURUNDA GEÇMİŞİN İZLERİ GELECEĞİ İNŞA EDİYOR” PROJESİ KAPSAMINDA ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ “ZAMANLA RANDEVU” ADLI KİTABIN PANELİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

“MEDENİYETİMİZİN TASAVVURUNDA GEÇMİŞİN İZLERİ GELECEĞİ İNŞA EDİYOR” PROJESİ KAPSAMINDA ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ “ZAMANLA RANDEVU” ADLI KİTABIN PANELİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Medeniyetimizin Tasavvurunda Geçmişin İzleri Geleceği İnşa Ediyor” projesi kapsamında, Fatsa İlçemizde faaliyet gösteren ortaokullarımızdan projeye dahil olan 25 öğrenci, Fatsa Fen Lisesinde gerçekleştirilen panale katıldı. Bu proje kapsamında ortaokullar seviyesinde ikincisi gerçekleştirilen panalde, 25 panelist Orhan Yeniaras’ın yazdığı, öğrencilerimizi zamanda yolculuğa çıkararak, Fatih Sultan Mehmet ve Mimar Sinan dönemine götüren kitabı anlattı. Öğrencilerimiz okumuş oldukları kitapla ilgili görüşlerini, kitabın kendilerine neler kazandırdığını, panele katılan konuklarına anlattılar. Bu proje kapsamında okunan eserler sayesinde geçmişimizle günümüz arasında bağlantı kuran öğrencilerimiz, ülkemizin daha iyi yerlere gelebilmesini sağlamak için yapmaları gerekenleri daha iyi anladıklarını, artık yapılan hataların tekrar edilmemesi gerektiğini, bu proje ile okunan kitaplar sayesinde farkındalıklarının artarak çok yönlü gelişmenin önemini fark ettiklerini belirttiler. Panelistlerimiz toplum içerisinde konuşarak, kendilerine olan güvenlerini geliştirdiler. Öğrencilerimizin yapmış oldukları sunumlarda rahat oldukları ve panel süresince eğlendikleri gözlemlendi. Panel sonrası öğle yemeğini birlikte yiyen öğrencilerimiz, kendi aralarında tanışma ve kaynaşma fırsatı buldular.

26-02-201926-02-201926-02-201926-02-201926-02-201926-02-201926-02-2019

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi Hükümet Konağı B Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.